Прес-центр6 грудня 2018, 17:12

За втручання місцевої прокуратури визнано недійсним договір оренди комунального майна, укладений з порушенням норм чинного законодавства

Старобільською місцевою прокуратурою проводиться системна робота щодо захисту інтересів держави у сфері державної та комунальної власності.

Так, в межах реалізації представницьких повноважень встановлено, що однією з комунальних установ районної ради, яка на праві оперативного управління користується майном спільної власності територіальних громад району, на початку 2018 року укладено договір оренди нерухомого майна з суб’єктом підприємницької діяльності, який надає послуги у сфері охорони здоров’я. 

Водночас при вивченні законності укладення зазначеного договору встановлено, що орендодавець передав, а орендар прийняв приміщення за договором всупереч вимогам закону щодо обов’язкового проведення конкурсу на оренду комунального майна, порушивши процедуру укладення договору, а саме: не забезпечили відкритість і прозорість передачі майна в оренду, передбачену Законом України «Про оренду державного та комунального майна», тим самим обмежили права інших осіб, зацікавлених в оренді даного комунального майна.

Захищаючи інтереси держави, місцева прокуратура звернулась до Господарського суду Луганської області із позовом про визнання недійсним зазначеного договору оренди нерухомого майна.

Рішенням господарського суду Луганської області позов прокурора задоволено повністю, за результатами виконання рішення суду нежитлове приміщення площею 17,2 кв.м. вартістю 53 тис.грн. повернуто орендодавцю.

Старобільська місцева прокуратура