Управління соціального захисту населення

Про граничні показники вартості твердого палива і скрапленого газу

у 2018 році при наданні пільг та субсидій

   Відповідно до статті 102  Бюджетного кодексу України, постанов Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року № 356 “Про встановлення мінімальних норм забезпечення твердим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості для надання пільг і житлових субсидій за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам”, від 31.01.2007 № 77 «Про затвердження Порядку надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам», від 01.12.2017 № 906 “Про внесення змін у додатку 1 і 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2017 №411” для надання пільг і житлових субсидій населенню на придбання твердого палива і скрапленого газу за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2018 році застосовуються граничні показники вартості:

  • твердого палива – 2424,16 грн за 1 тонну;
  • скрапленого газу  - 242,42 грн. за 1 балон.

   Мінімальні норми забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом для надання пільг – 1 тонна та 1 балон на домогосподарство на рік, субсидії – відповідно 2 тонни  на домогосподарство на рік та 2 балони на сім’ю із 1-2 осіб.


СПІЛЬНИЙ НАКАЗ Управління фінансів та Управління соціального захисту населення Старобільської райдержадміністрації від 05.02.2018 р. №5/10 "Про затвердження паспортів бюджетних програм на 2018 рік по управлінню соціального захисту населення Старобільської районної державної адміністрації Луганської області"

Паспорта бюджетних програм на 2018 рік


 

До уваги громадян, які користуються послугами по виготовленню протезно-ортопедичних виробів по індивідуальному замовленню!

   15 лютого  2018 року з 09.00 до 12.00 години виїзна бригада Харківського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства буде проводити прийом громадян пільгової категорії населення Луганської області, яким за медичними показаннями рекомендовано забезпечення протезно-ортопедичними виробами і видані відповідні направлення районним управлінням соціального захисту населення. 

   Прийом замовлень буде здійснюватись в районному Будинку культури за адресою: м.Старобільськ, вул. Центральна.

   Більш детальну інформацію можна отримати за телефоном Харківського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства (057)7128742, (057)7128719, або в районному управлінні соціального захисту населення Старобільської райдержадміністрації в кабінеті № 3 за телефоном 2-27-46.


 

Прожитковий мінімум на деякі види соціальної допомоги у 2018 році

 


 

Навчальні заклади

Міністерства соціальної політики України,

в яких здійснюється профнавчання осіб з інвалідністю


 

До уваги громадян, які користуються послугами по виготовленню протезно-ортопедичних виробів по індивідуальному замовленню!

   14 грудня  2017 року з 09.00 до 12.00 години виїздна бригада Харківського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства буде проводити прийом громадян пільгової категорії населення Луганської області, яким за медичними показаннями рекомендовано забезпечення протезно-ортопедичними виробами і видані відповідні направлення районним управлінням соціального захисту населення. 

    Прийом замовлень буде здійснюватись в районному Будинку культури за адресою: м.Старобільськ, вул. Центральна.

   Більш детальну інформацію можна отримати за телефоном Харківського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства (057)7128742, (057)7128719, або в районному управлінні соціального захисту населення Старобільської райдержадміністрації в кабінеті № 3 за телефоном 2-27-46.


 

З метою забезпечення реалізації особами з інвалідністю прав на реабілітацію та освіту управління соціального захисту населення Старобільської РДА інформує

   Згідно з Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті на заходи із реабілітації дітей з інвалідністю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.06.2012 № 572 у державному бюджеті було затверджено кошти на проведення відповідних заходів із реабілітації дітей з інвалідністю.

   Для здійснення  реабілітаційних заходів органи соціального захисту населення  на підставі рекомендацій індивідуальної програми реабілітації дітей з інвалідністю та заяви батьків або законних їх представників забезпечують скерування таких дітей до відповідних реабілітаційних установ.

   Вартість реабілітаційних заходів визначається органами соціального захисту населення для кожної дитини окремо, одночасно гранична вартість таких послуг  не повинна перевищувати 9 тис. грн..

   Оплата вартості навчання та перекваліфікації осіб з інвалідністю проводиться шляхом відшкодування Фондом соціального захисту інвалідів навчальному закладу витрат за навчання особи з інвалідністю.

   Така допомога надається, якщо індивідуальною програмою реабілітації особи з інвалідністю передбачено професійну реабілітацію та / або професійне навчання.

   У вартість навчання особи з інвалідністю включається відшкодування витрат за його проживання у гуртожитку, що належить до того навчального закладу, в якому оплачується таке навчання, і  якщо воно проводиться не за місцем його постійного проживання.

   За більш детальною інформацією звертатися до районного управління соціального захисту населення за адресою: вул. Центральна,36, м. Старобільськ, кабінет № 3, 1 –й поверх, або за телефоном 2-27-46.


Розміри державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства

та дітям-інвалідам з 1 жовтня 2017 року


 

Відбувся ярмарок вакансій для працевлаштування осіб з інвалідністю

 

     22 вересня 2017 року в районному центрі зайнятості відбувся ярмарок вакансій для працевлаштування осіб з інвалідністю. Свою роботу ярмарок розпочав о 10 год.. На ярмарок були запрошені спеціалісти районного управління соціального захисту населення, Старобільської міжрайонної медико-соціально-експертної комісії.

    Роботодавці району, серед яких: ПАТ «Старобільський молокозавод», фермерські господарства «Альтаїр», « Мрія», «Поніт», СТОВ «Артемівське», ТОВ  «ТК Едельвейс», КП «Благоустрій», ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання», ПП «Перлина смаку»  запропонували вільні місця для працевлаштування інвалідів. Ярмарок відвідали 15 осіб. Вони отримали змогу проконсультуватися із роботодавцями щодо вакантних місць, умов праці та оплати.

.

Адміністрація УСЗН

Старобільської РДА


 

Вниманию граждан, которые пользуются услугами по изготовлению протезно-ортопедических изделий по индивидуальному заказу!

 

     14 сентября 2017 года с 09.00 до 12.00 часов выездная бригада Харьковского казенного экспериментального протезно-ортопедического предприятия будет проводить прием граждан льготной категории населения Луганской области, которым по медицинским показаниям рекомендовано обеспечение протезно-ортопедическими изделиями и выданы соответствующие направления районным управлением социальной защиты населения. Прием будет проводиться в районном клубе «Ветеран», помещение которого предоставлено Старобельским территориальным центром социального обслуживания (г. Старобельск, ул,Мира,2).

      Более детальную информацию можно получить в районном управлении социальной защиты населения в кабинете №3 или по телефону 2-27-46.  

 


 

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за паркування, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю

 


 

Про пільги членам  сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни

 

     Законом України “Про внесення змін до статті 15 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” від 13 квітня 2017 року № 2014-YIII  передбачено, що  з 01.07.2017 року для категорії  “Член сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни” надаються пільги з оплати житлово-комунальних послуг (газ, електроенергія та інші послуги), квартирної плати в межах норм, передбачених чинним законодавством, на придбання твердого палива,  скрапленого балонного газу та  послуг зв’язку  без урахування середньомісячного сукупного доходу.

     Додатково повідомляємо, що по діючих картках пільговиків, яким надаються пільги на житлово-комунальні послуги з урахуванням доходу та які є пенсіонерами з ознакою “не працює” автоматично перевизначено право з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї відповідно до розміру соціальної податкової пільги, яка становить 2240,00 грн., та  виконано автоматичне подовження права на отримання пільг з 01.07.2017 року на наступні дванадцять місяців.


 

Про психологічну реабілітацію учасників антитерористичної операції!

 

   На численні запити учасників бойових дій - учасників антитерористичної операції  (далі – учасники АТО) Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції (далі – Служба) інформує про реалізацію у поточному році програми з психологічної реабілітації учасників АТО.

     У зв’язку із закінченням 31.03.2017 терміну дії договорів, укладених між Службою та реабілітаційними установами, які надавали послуги з психологічної реабілітації учасникам АТО у 2016 році, останні припинили прийом на психологічну реабілітацію учасників АТО.

    Міністерство соціальної політики з метою реалізації статті 11 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», Указу Президента від 18.03.2015 № 150/2015 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції» розробило проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції» (далі - Порядок), яким, зокрема, передбачається визнати такою, що втратила чинність постанову Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 221.

    Проектом акта передбачається визначити розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня регіональні та районні органи соціального захисту населення, а також затвердження Мінсоцполітики Порядку організації психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та вимог до суб’єктів, що надають послуги із психологічної реабілітації, примірного договору  і форми акта про надання послуг із психологічної реабілітації за рахунок бюджетних коштів, а також визначення граничної вартості послуг із психологічної реабілітації.

     Проект акта 06.06.2017 року направлено Міністерством соціальної політики на розгляд Кабінету Міністрів України.  


 

Монетизації частини зекономлених житлових субсидій

 

         Рішенням Уряду від 26.04.2017р. про внесення змін до деяких Постанов КМУ, в тому числі до ПКМУ № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», передбачається чіткий алгоритм монетизації частини зекономлених житлових субсидій.

        Відповідно до документа Урядовий проект монетизації частини зекономлених субсидій передбачає грошову виплату енергоощадним родинам - еквівалент вартості зекономлених 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовувався для опалення, або 100 кубів газу, спожиті для обігріву.

       Підприємства-виробники та виконавці послуг з газо-, та електропостачання в паперовому вигляді надали управлінню соціального захисту населення списки енергоощадних субсидіантів із зазначенням суми невикористаної державної допомоги.

        Субсидіантам, які вели енергоефективне домогосподарство, для отримання коштів необхідно з 1 липня до 1 вересня подати заяву та рахунок з банку для проведення операції переказу коштів на картковий рахунок. Для заповнення заяви при собі необхідно мати паспорт та ідентифікаційний код отримувача субсидії.

        Відкриття рахунку в банку, як і вибір самої уповноваженої банківської установи, через які проводяться виплати соціальної допомог та пенсій, здійснюється субсидіантом самостійно. На момент подачі заяви рахунок в банку повинен бути уже відкритим.  

         Кожен отримувач субсидії  може звернутися до управління соціального захисту населення та отримати інформацію про наявність економії та подати заяву на повернення частини зекономлених житлових субсидій за адресою: м. Старобільськ, вул. Центральна, 36, кабінет 14.


 

Вниманию граждан, которые пользуются услугами по изготовлению протезно-ортопедических изделий по индивидуальному заказу!

 

    Учитывая многочисленные обращения граждан, которым по медицинским показаниям рекомендовано обеспечение протезно-ортопедическими изделиями и выданы соответствующие направления районным управлением социальной защиты населения, 27 июля 2017 года с 09.00 до 12.00 часов выездная бригада Харьковского казенного экспериментального протезно-ортопедического предприятия будет проводить внеочередной дополнительный прием граждан льготной категории населения Луганской области,. Прием будет проводиться в районном клубе «Ветеран», помещение которого предоставлено Старобельским территориальным центром социального обслуживания (г. Старобельск, ул,Мира,2).

     Более детальную информацию можно получить в районном управлении социальной защиты населения в кабинете №3 или по телефону 2-27-46.  


 

Вниманию лиц с инвалидностью!

     22 июня 2017 года, в 10 час., в районном Центре занятости состоится ярмарка вакансий по трудоустройству лиц с инвалидностью. Предприятия района предложат вакансии незанятых рабочих мест для лиц с инвалидностью. Желающих трудоустроиться приглашаем посетить ярмарку вакансий.

     Более детальную информацию можно получить в управлении  социальной защиты населения по адресу: г. Старобельск, улица Центральная, д.90, кВ.3 (тел.2-27-46) и районном Центре занятости (тел.3-34-10).

Администрация УСЗН


 

Вниманию граждан, которые пользуются услугами по изготовлению протезно-ортопедических изделий по индивидуальному заказу!

     15 июня 2017 года с 09.00 до 12.00 часов выездная бригада Харьковского казенного экспериментального протезно-ортопедического предприятия будет проводить прием граждан льготной категории населения Луганской области, которым по медицинским показаниям рекомендовано обеспечение протезно-ортопедическими изделиями и выданы соответствующие направления районным управлением социальной защиты населения. Прием будет проводиться в районном клубе «Ветеран», помещение которого предоставлено Территориальным центром социального обслуживания по адресу: г. Старобельск, ул, Мира,2.

      Более детальную информацию можно получить в районном управлении социальной защиты населения в кабинете № 3 или по телефону 2-27-46. 


 

До уваги громадян з інвалідністю

Про пенсійні посвідчення

 

      Пенсійне посвідчення є одним з документів, що підтверджує соціальний статус громадянина. Посвідчення оформлюється і видається безкоштовно особисто пенсіонеру або іншій особі, яка представляє інтереси пенсіонера, на підставі нотаріально засвідченого доручення, а у разі, якщо пенсіонером є неповнолітня або недієздатна особа - опікуну, піклувальнику, батькам при пред’явленні паспорта та відповідних підтверджувальних особу документів під підпис у журналі обліку пенсійних посвідчень.

      При пред’явленні пенсійного посвідчення до відповідних закладів, установ громадянин може скористуватися соціальними пільгами, передбаченими діючим законодавством, наприклад при забезпеченні лікарськими препаратами чи скористатися пільговим проїздом.

     Особи з інвалідністю, які отримують державну соціальну допомогу згідно Законів України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» та «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам» в управлінні соціального захисту населення Старобільської райдержадміністрації можуть отримати пенсійні посвідчення, бланки яких є в наявності та достатній кількості.

      Адреса управління: м. Старобільськ, вулиця Центральна, 36, кабінет № 3, телефон для довідок: 2-27-46.

Адміністрація УСЗН

Старобільської РДА


 

ДОПОМОГА

ІНВАЛІДАМ З ЧИСЛА УЧАСНИКІВ АТО
ЗА РАХУНОК КОШТІВ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ІНВАЛІДІВ

 

     На виконання доручення Міністерства соціальної політики України щодо посилення підтримки інвалідів з числа учасників АТО, Луганське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів повідомляє про можливу участь відділення Фонду у спільних зусиллях органів влади щодо всебічної підтримки українських воїнів, які зазнали втрату здоров’я.

     Так, в межах напрямків діяльності та затвердженого фінансування по бюджетних програмах на 2017 рік, Луганське відділення Фонду має можливість надати допомогу, як безпосередньо інваліду АТО (додаток 1), так і роботодавцям області, в разі створення роботодавцем спеціального робочого місця для працевлаштування інваліда (додаток 2).

 

Назва державної допомоги Призначення Отримувач Розмір допомоги

Фізкультурно-спортивна

 реабілітація

Створення умов для занять фізичною культурою і спортом Луганський регіональний центр з фізичної культури та спорту «Інваспорт» для проведення заходів фізично-спортивної реабілітації Фактична вартість курсу фізкультурно- спортивної реабілітації

Професійне навчання

(професійна підготовка,

підвищення кваліфікації,

перепідготовка)

Оплата за навчання у навчальних закладах, центрах професійної реабілітації інвалідів для здобуття професії за направленням державної служби зайнятості Інваліди, які зареєстровані в установленому порядку в державній службі зайнятості як безробітні та відповідно до законодавства не мають права на отримання допомоги по безробіттю Фактична вартість навчання
Передплата одного друкованого періодичного видання на рік Одне видання на одного інваліда (сім'ю інваліда), засновником якого є всеукраїнська громадська організація інвалідів Інвалід, який звернувся з заявою до відділення Фонду соціального захисту інвалідів Фактична вартість одного видання на рік
Здобуття професії за рахунок навчання у освітніх закладах України, які мають ліцензію на надання освітніх послуг Відшкодування навчальному закладу витрат з навчання та проживання у гуртожитку інваліда Інвалід, якому індивідуальною програмою реабілітації визначено професійне навчання та професійну реабілітацію Фактична вартість навчання та проживання у гуртожитку навчального закладу

Забезпечення протезно-ортопедичними

виробами

Оплата протезно-ортопедичним підприємствам вартості технічних засобів реабілітації підвищеної

складності

Інвалід, який підпадає під забезпечення протезно- ортопедичними виробами підвищеної складності Фактична вартість виготовлення засобу реабілітації

 


 

 

МЕХАНІЗМИ ЗАОХОЧЕННЯ РОБОТОДАВЦІВ

ДО СТВОРЕННЯ РОБОЧИХ МІСЦЬ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ

 

Назва державної допомоги Призначення Отримувач Розмір допомоги

Безвідсоткова цільова позика

(Строк повернення до 3-років) постанова КМУ від 31.01.2007р № 70

Створення робочих місць для працевлаштування інвалідів. Робоче місце не може бути скорочено протягом трьох років з дати завершення виконання умов договору про надання позики Роботодавці (підприємства, установи, організації, фізичні особи), які виконали норматив працевлаштування інвалідів (сплатили адміністративно-господарську санкцію)

Визначає відділення фонду на підставі наданих роботодавцем техніко-економічних обґрунтувань. Обов’язкова наявність ліквідної застави. Строк повернення до 3-років.

Поворотна та безповоротна фінансова допомога для підприємств заснованих громадськими організаціями інвалідів

постанова КМУ від 31.01.2007р № 70

 Технічне оснащення діючих робочих місць для працевлаштування інвалідів. Створення на робочому місці інваліда належних санітарно-гігієничних, виробничих та технічних умов. Технічне переоснащення виробництва з метою створення додаткових робочих місць. Робоче місце не може бути скорочено протягом трьох років з дати завершення виконання умов договору про надання допомоги. Роботодавці, які виконали норматив працевлаштування інвалідів та у році звернення не отримували у відділенні Фонду допомогу на безповоротній основі за аналогічним напрямком використання коштів Визначає відділення Фонду на підставі наданих роботодавцем техніко-економічних обґрунтувань.

Дотація покриття витрат роботодавця на створення спеціальних робочих місць для працевлаштування інвалідів

постанова КМУ від 27.12.2006 р.

№ 1836

Створення додаткових (або пристосування існуючих) спеціальних робочих місць для працевлаштування інвалідів, зареєстрованих у державній службі зайнятості. Трудовий договір з інвалідом не може бути розірвано з ініціативи роботодавця протягом двох років з дня працевлаштування Роботодавці, які зареєстровані у відділенні Фонду, виконали норматив працевлаштування інвалідів (сплатили адміністративно-господарську санкцію), не скорочували протягом останнього року кількість працюючих інвалідів більше ніж на 10%

Розмір дотації не більше 40 мінімальних зарплат (на пристосування основного і додаткового устаткування) 

 

не більше 100 мінімальних зарплат (створення нового робочого місця)

Компенсація фактичних витрат єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

 

постанова КМУ від 15.04.2013 р.

№ 347

Стимулювання працевлаштування громадян з інвалідністю, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці Роботодавці, які працевлаштували на нове робоче місце інваліда, якому надано статус безробітного, і якому не призначається допомога по безробіттю, за направленням центру зайнятості строком не менше ніж на 2 роки У розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за відповідну особу за місяць, за який він сплачений, протягом одного року з дня працевлаштування особи

 


 

Санаторно-курортне оздоровлення осіб з інвалідністю та учасників бойових дій - учасників антитерористичної операції

 

     Змінено систему закупівлі санаторно-курортних послуг для окремих категорій громадян, які потребують соціального захисту.

     На засіданні Уряду 1 березня 2017 р. затверджено Порядок використання коштів, передбачених у Державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортними путівками, та внесено зміни до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 187 «Порядок забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських рад» та  від 31 березня 2015 р. № 200 «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням».

    Відтепер путівки для осіб з інвалідністю та постраждалих учасників антитерористичної операції закуповуватимуться на підставі тристоронньої угоди (особа - управління - санаторій). Людина зможе самостійно обрати санаторій для оздоровлення, після цього звернутися до управління соцзахисту, де перевіряється заклад на відповідність встановленим вимогам. Після цього укладається тристороння угода, на підставі якої передбачено безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги. При цьому гранична вартість путівки для відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування визначатиметься щороку Мінсоцполітики за погодженням з Мінфіном.

    Перелік базових послуг, які мають надаватися особам відповідно до медичних рекомендацій та входять до вартості путівки, затверджуватимуться Мінсоцполітики. Рішення Уряду сприятиме посиленню соціального захисту осіб з інвалідністю та постраждалих учасників антитерористичної операції, забезпеченню надання санаторно-курортних послуг на більш якісному рівні.

     Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчі органи міських рад (далі - органи соціального захисту населення) забезпечують осіб безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів відповідно до цього Порядків згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості в міру надходження путівок.

    Путівками без лікування  забезпечуються  особи,  що супроводжують   виключно тих  інвалідів  I  групи,  яким  шляхом експертного  обстеження  в  органах  медико-соціальної  експертизи центрального  органу  виконавчої  влади,  що забезпечує формування державної   політики   у   сфері   охорони  здоров’я,  установлено інвалідність   (за   винятком   інвалідів  з  наслідками  травм  і захворюваннями   хребта  та  спинного  мозку,  які  забезпечуються
путівками   до   санаторіїв   (відділень)  спинального  профілю  з лікуванням строком на 35 днів).

    Забезпечення путівками осіб, здійснюється в межах виділених коштів пропорційно кількості осіб, узятих на облік для забезпечення санаторно-курортним лікуванням, згідно з договорами, укладеними органами соціального захисту населення з особами та санаторно-курортними закладами.

    У разі коли особа має право на забезпечення путівкою за кількома законами, їй надається право вибору в забезпеченні путівкою за одним із них.

    Компенсація за доплату, пов’язану з поліпшенням умов проживання в санаторії, та за продовження строку лікування не здійснюється.

   Особи після закінчення санаторно-курортного лікування подають органу соціального захисту населення зворотний талон від путівки або інший документ, що підтверджує проходження лікування в санаторно-курортному закладі за профілем захворювання, за яким їм видано довідку для отримання путівки на санаторно-курортне лікування, із зазначенням прізвища, імені, по батькові та строку перебування, завірений підписом керівника та скріплений печаткою (за наявності) такого закладу.


 

До уваги ветеранів війни!

 

    В районному управлінні соціального захисту населення є в наявності санаторно-курортні путівки для оздоровлення пільгової категорії громадян в Новопсковському санаторії «Перлина». Категорія осіб, які можуть отримати безкоштовно санаторно-курортну путівку - це ветерани війни: інваліди війни, учасники бойових дій, учасники війни, сім'ї померлих (загиблих) ветеранів війни, які отримали статус згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», (крім ветеранів війни, які отримали статус за участь в антитерористичної операції) і перебувають на обліку в Старобільському управлінні Пенсійного фонду. Період оздоровлення вересень-грудень поточного року. Термін оздоровлення - 18 календарних днів. Вищевказані санаторно-курортні путівки закуплені за рахунок коштів районного бюджету, в рамках заходів, передбачених Районною комплексною програмою соціального захисту ветеранів війни, праці, військової служби, воїнів-інтернаціоналістів, інвалідів, пенсіонерів та громадян похилого віку на 2016-2020 рр.. На жаль, за вищевказаною Районною програмою не можуть бути оздоровлені ветерани війни - жителі Чмирівської громади.
     Більш детальну інформацію про умови санаторно-курортного оздоровлення пільгової категорії громадян можна отримати, звернувшись до управління соціального захисту населення за адресою: Старобільськ, вул. Центральна, 36,кабінет № 3, тел..2-27-46).


 

Разова грошова допомога ветеранам війни до 5 травня в 2017 році

 

         В Старобільському районі триває  робота  по забезпеченню виплати разової грошової допомоги до 5 травня  інвалідам війни,  учасникам бойових дій, учасникам війни та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни.

         Фінансування виплати здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

         Станом на 26 квітня 2017 року нараховано одноразову грошову допомогу 2132 пільговикам на загальну суму 2347900 грн., а саме:

  • Інвалідам війни 1 гр. – 71 особі на суму 248500 грн.,
  • Інвалідам війни 2 гр. – 126 особам на суму 390600 грн.,
  • Інвалідам війни 3 гр. – 64 особам на суму 172800 грн.,
  • Учасникам бойових дій – 820 особам на суму 984000 грн.,
  • Учасникам війни – 786 особам на суму 393000 грн.,
  • Членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих ветеранів війни – 265 особам на суму 159000 грн.

          Зазначена виплата проводиться  через поштові відділення зв’язку або через установи банків (шляхом перерахування на особовий рахунок отримувача) за місцем отримання пенсії, а особам, які не є пенсіонерами – за місцем їх проживання чи одержання грошового утримання.

          Військовослужбовцям, особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ України, особам начальницького і рядового складу кримінально-виконавчої системи України, які проходять службу (крім пенсіонерів), виплата разової грошової допомоги здійснюється шляхом перерахування коштів на спеціальні рахунки військових частин, установ і організацій за місцем їх служби.

           Ветерани війни, які не отримали разову грошової допомоги до 5 травня, мають право звернутися за нею та отримати її до 30 вересня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги.

           Разова грошова допомога в разі смерті ветерана до 5 травня не виплачується.

 


 

Прибирання біля пам’ятного знаку

 

 

     Події Чорнобильської катастрофи 26 квітня 1986 року назавжди залишаться в пам’яті народу. Треба пам’ятати подвиг людей, які не пощадили своє життя, захищаючи свою Вітчизну від ядерної катастрофи.

     В канун 31 річниці Чорнобильської катастрофи упорядкували територію біля пам’ятного знаку померлим ліквідаторам аварії на ЧАЕС та були висаджені дерева. В цьому брали участь ліквідатори аварії, представники ветеранської організації та студенти ЛНУ ім. Т.Г.Шевченка