Прес-центр10 липня 2020, 11:07

Як не підхопити коронавірус у транспорті: поради від Центру громадського здоров’я

Центр громадського здоров’я МОЗ України  надав рекомендації громадянам, як уникнути зараження COVID-19 у транспорті.

У повідомленні йдеться, що вірус SARS-CoV-2 (збудник COVID-19) передається від людини до людини краплинним та контактним шляхами. Тому в місцях великого скупчення людей є високий ризик передачі інфекції.

Під час користування громадським транспортом може бути важко дотримуватись фізичного дистанціювання. Тому ключовими заходами безпеки є ретельне дотримання правил респіраторного захисту та гігієни рук.

Ідеальний варіант – уникати користування громадським транспортом. Тепла пора року створює хороші умови для ходіння пішки та їзди на велосипеді.

Якщо ж уникнути поїздок громадським транспортом неможливо, перед тим як зайти у нього необхідно надягти захисну маску (відповідно до Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 21.05.20 №23 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при наданні послуг з перевезення пасажирів на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»).

Під час поїздки у транспорті важко уникнути контакту з потенційно забрудненими поверхнями та предметами: поручнями, сидіннями, готівкою тощо. Тому після виходу слід пам’ятати, що руки забруднені і ними не можна торкатись обличчя, особливо очей, рота і носа.

За першої ж можливості, руки слід вимити водою з милом протягом 20-40 секунд або обробити дезінфектором із вмістом спирту не менше 60%