Підсумки за 9 місяців 2019 року

Протягом 9 місяців 2019 року продовжилась активна робота по 5 туристичних маршрутів Старобільського районного Будинку творчості по Старобільському району, а саме:

  • «Культові споруди міста Старобільська» в рамках проведення районного мистецько-туристичного свята «Осінь в Старгороді»;

  • «Старобільськ - Старгород. Міф чи реальність?»;

  • Туристсько-краєзнавчий маршрут «Три сосни»;

  • Туристсько-краєзнавчий маршрут «Притоки Айдара»;

  • Туристсько-краєзнавчий маршрут «А ми тую славу збережемо».

По одному з маршрутів вихованці гуртка «Спортивний туризм» Старобільського районного Будинку творчості провели по території Луганської області п'ятиденний туристичний похід 3 ступеня складності. У поході брали участь 8 хлопчиків і дівчаток з різними інтересами і спільним захопленням туризмом. Незважаючи на непрості погодні умови діти витримали всі тяжкості і негаразди походу, який розпочався в селі Солідарне Білокуракинського району і закінчився в рідному Старобільську. Загальна протяжність маршруту склала 75 км. Всі учасники походу виконали 1 юнацький розряд з туризму, перевірили себе, свої моральні та фізичні сили.

07.07.2019 року відбувся 8 денний туристичний похід 3 ступеня складності по узбережжю Чорного моря вихованцями Старобільського районного Будинку творчості. У поході групу супроводжували волонтери Загону швидкого реагування Старобільської районної організації Червоного Хреста.

Старобільські туристи Будинку творчості брали участь в Чемпіонаті Луганської області за видами туризму (пішохідний + велосипедний), які проходили в Сєвєродонецьку 30 вересня - 1 жовтня. Юні туристи брали участь в змаганнях у всіх вікових категоріях. У загальній скарбничці за підсумками двох днів вибороли 22 медалі різного ґатунку.

З метою покращення іміджу Луганської області, широкої промоції потенціалу районів, міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад, Луганською обласною військово-цивільною адміністрацією за підтримки Програми по відновленню та розбудови миру ПРООН було створено промоційний сайт Луганської області  http://brand.lg.ua, Старобільською районною державною адміністрацією було надано інформацію щодо наповнення вкладення «Гостинна Луганщина», а саме:

  1. Місцеві творці (Вдовиченко В.В., Вдовиченко М.В., Моргунова Т.А., Удовіка О.М.);

  2. Місцеві цікавинки (цікаві об’єкти, пам’ятники, музеї, визначні місця);

  3.  Виробники гостинців (ТОВ «Старкон» «Старобільські вкусняшки»);

  4. Виробники смаколиків (те, що варто скуштувати саме у Старобільському районі, страви або випічка, які виготовляються по унікальним рецептам);

  5. Місця розміщення та харчування гостей («Кафе Старгород»)

Робота в цьому напрямку продовжується.

Протягом 9 місяців 2019 року в рамках Програми формування позитивного іміджу та залучення інвестицій у соціально-економічний розвиток Старобільського району на 2018-2021 роки велась активна робота щодо підготовки, виготовлення брендової сувенірної продукції з логотипами Старобільського району, галузевих інвестиційних буклетів району, стендів, які були частково розповсюджені на районних та міжрайонних заходах.

З метою належної популяризації Луганської області Луганською обласною державною адміністрацією розробляється проєкт книги про Луганщину, Старобільською районною державною адміністрацією була підготовлена та надана інформація в серпні місяці п.р. щодо значних подій, видатних людей та їх досягнень, підприємства, або продукції в різних сферах діяльності, які є визначними та цікавими по Старобільському району.

Для участі у 26-му Міжнародному туристичному салоні Україна – UITM 2019 в м. Києві був розроблений туристичний буклет «Старобільщина туристична» з метою покращення культурного та туристичного потенціалу нашого регіону. А також, учасники народного самодіяльного театру мініатюр «Шукачі» Старобільського районного Будинку культури ім. Т. Г. Шевченка прийняли участь у 26-му Міжнародному туристичному салоні Україна – UITM 2019 в м. Києві, з метою популяризації мистецько-туристичного фестивалю «Осінь у Старгороді» за мотивами твору «Дванадцять стільців» І. Ільфа та Є. Петрова.