В.о. заступника голови Старобільської РДА Ганна ГОЛЕНІЩЕВА взяла участь у засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення
На засіданні Координаційного центру підтримки цивільного населення під головуванням Катерини Безгинської розглянули низку важливих питань.
Продовження виплат допомоги на проживання для ВПО вразливих категорій. Для значної частини соціально незахищених переселенців він закінчився у серпні поточного року. Урядом прийняте рішення продовжити такі виплати ще на шість місяців - до лютого 2025 року.
Відповідні зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам» набули чинності з 1 вересня поточного року.
Усім, хто має право на грошову допомогу від держави, виплати будуть продовжені автоматично, додатково нікуди звертатися не потрібно.
Автоматично продовжуються виплати для таких категорій внутрішньо переміщених осіб:
• для пенсіонерів, у яких станом на 1 січня 2024 року розмір пенсії не перевищує 9 444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність);
• осіб з інвалідністю I чи II групи, дитині з інвалідністю віком до 18 років, дитині, хворій на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність;
• дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа віком до 23 років, зокрема таким, які перебувають у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, а також батькам-вихователям і прийомним батькам.
У разі коли особі не було продовжено виплату допомоги автоматично, але вона належить до зазначених вище категорій, необхідно звернутись із відповідною заявою та підтверджуючими документами (документи, що можуть знадобитися) до органів соцзахисту.
Як зазначила заступниця голови облдержадміністрації, керівник штабу Катерина Безгинська, яка головувала на заході, робочою групою з питань психічного здоров’я та впровадження проєкту ментального здоров’я «Ти як?» розроблений проєкт «Плану заходів на 2024—2026 роки з реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Луганській області на період до 2030 року».
Зазначений проєкт вже погоджений Координаційним центром з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України та представниками сектору безпеки та оборони. До 10 жовтня План має бути підписаний головою Луганської обласної військової адміністрації.
Крім того, члени Координаційного центру підтримки цивільного населення при ОДА заслухали звіти керівників профільних департаментів про підготовку установ та закладів Луганської області до проходження осінньо-зимового періоду 2024-2025 років, підсумки проведення оздоровчої кампанії 2024 року та про початок навчального року 2024-2025 років.