Прес-центр1 листопада 2021, 16:11

Уряд посилює контроль за погашенням боргів із заробітної плати

29 жовтня 2021 Луганською обласною державною адміністрацією було проведено засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат в режимі відеоконференцзв’язку з територіями, під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації  Олексія Смирнова.

До порядку денного були включені питання щодо стану заборгованості із виплати заробітної плати та погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску та страхових внесків.

Олексій Смирнов зауважив, що Уряд посилює контроль за погашенням боргів із заробітної плати, зокрема, активізована робота через проведення щотижневих нарад та запроваджене обговорення проблематики регіонів.

Так, 10 вересня в режимі онлайн під головуванням заступника Міністра економіки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ігоря Дядюри відбулось засідання Міжвідомчої робочої групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати при Міністерстві економіки України, на якому розглянули роботу Луганської облдержадміністрації з цього питання та стан виконання доручень Кабінету Міністрів України.

За результатами наради надані протокольні доручення, у тому числі терміново посилити роботу щодо погашення заборгованості на комунальних підприємствах-боржниках області згідно із затвердженими графіками та забезпечити до кінця року погашення 100 % боргів на підприємствах з обсягом заборгованості до 15 млн гривень, і щонайменше 50 % – на всіх інших підприємствах.

В засіданні обласної тимчасової комісії в режимі онлайнзв’язку взяв участь перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Череватий.

Облдержадміністрацією запроваджено систематичний моніторинг своєчасності і повноти виплати заробітної плати працівникам, зайнятим у різних видах економічної діяльності області, розроблено та затверджено графіки погашення заборгованості із заробітної плати по кожному підприємству-боржнику, а також встановлено контроль за станом їх виконання. «Керівники територій повинні тримати під особистим контролем питання погашення заборгованості із заробітної плати на підвідомчій території. Тут немає місця компромісам – зарплата має платитися вчасно і в повному обсязі», – наголосив Олексій Смирнов.

Станом на 01.10.2021 року, згідно статистичних даних, заборгованість із заробітної плати існує на одному підприємстві Старобільського району у розмірі 38,5 тис.грн.,  а саме ПАТ «Страхова компанія Оранта Лугань», яке є економічно неактивним та знаходиться на тимчасово окупованій території.

Питання погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат  знаходиться на постійному контролі голови Старобільської райдержадміністрації.   

Погашенню заборгованості з ЄСВ приділяється особлива увага.

З метою зменшення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду України, Старобільською райдержадміністрацією постійно проводяться засідання районної тимчасової комісії, запрошуються керівники підприємств-боржників, божники ФОП, здійснюється моніторинг стану погашення заборгованості.

Станом на 01.10.2021 року заборгованість зі сплати ЄСВ мають:  

- РКП «Старобільськвода» - 1 843 511,13 грн., керівник якого постійно запрошується на засідання, надає пояснення щодо можливих шляхів вирішення питання погашення існуючої заборгованості;

- КС «Імперіал ЛТД» - 707 326,76 грн., надали письмові пояснення щодо причин заборгованості зі сплати ЄСВ;

- РКП «Редакція газети «Вісник Старобільщини» - 193 683,50 грн.;

- ПП «Старобільський завод продовольчих товарів» - 59 898,57 грн., керівника було запрошено на засідання, надано пояснення про поточну заборгованість, яка буде погашена до кінця року;

- ДП «Лимарівський кінний завод № 61» - 48015,83 грн., Старобільською райдержадміністрацією було направлено листа до ДП «Конярство України» щодо надання обґрунтованих пояснень та строків погашення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску.

З 1 липня 2021 року в рамках проведення кампанії «Виходь на світло» здійснюються активні заходи державного контролю за додержанням законодавства про працю з питань виявлення неоформлених трудових відносин у суб’єктів господарювання усіх форм власності та видів господарської діяльності.

Тож вкотре звертаємо увагу та закликаємо роботодавців та громадян зробити крок назустріч суспільству – легалізувати найману працю та відмовитись від “чорної” зарплати в “конвертах”, що дозволить зняти, по-перше, соціальну напругу, а, по-друге, дозволить громадянам отримати реальну соціальну підтримку.