Українці, які постраждали внаслідок повномасштабної війни з рф можуть бути евакуйовані та доправлені на спеціалізоване лікування до клінік Європи
До закордонних клінік насамперед транспортують пацієнтів з:
з травмами, отриманими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, які потребують надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги,
важкими опіками, у тому числі отриманими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України,
новоутвореннями (дітей та дорослих)
дітей з орфанними (рідкісними вродженими або набутими) захворюваннями.
Повний перелік захворювань та критерії направлення громадян України для лікування за кордон на період дії воєнного стану визначені наказом Міністерства охорони здоров'я від 05.04.2022 № 574.
Для ознайомлення з критеріями переходимо за посиланням:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0414-22#n16
Рішення про направлення пацієнта на лікування за кордон ухвалює лікар , якщо пацієнд відповідає критеріям, визначеним у наказі МОЗ.
Для евакуації на лікування до ЄС під час дії воєнного стану в країні, пацієнтам необхідно мати форму первинної облікової документації № 027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого». Попередньо документ має заповнити лікар медзакладу, який координує направлення громадян України для лікування за кордон.
Медична евакуація здійснюється за таким алгоритмом:
заклади охорони здоров’я формують евакуаційні листи;
МОЗ інформує країни-члени ЄС, вносить інформацію у медичну інформаційну систему ЄС, яка здійснює пошук клініки;
департаменти охорони здоров'я в регіонах, за підтримки МОЗ та інших відомств і неурядових організацій, транспортують пацієнтів зі стаціонарів в областях до координаційних медзакладів, зазначених вище.
МОЗ узгоджує з Держприкордонслужбою час та пункт перетину кордону. За підтримки обласної військово адміністрації здійснюється евакуація пацієнтів до визначених клінік-хабів або аеропортів у Польщі, Румунії, Словаччині.
Стан пацієнта, який перебуває на лікуванні за кордоном відслідковується МОЗ за сприяння міністерств охорони здоров’я країн-членів ЄС, через платформу EWRS (Early Warning and Response System).
Повернення в Україну здійснюється через посольства чи консульства у країні перебування пацієнта.
Важкохворі українці або ж ті, хто отримав травми внаслідок війни, можуть самостійно подати попередню заявку на програму медичної евакуації.
Посилання на оформлення заявки: https://moz.gov.ua/opituvannja?fbclid=IwAR1Te1jdhdgQ1IHsNXtQs3DKtXLsLB0S...
Детальніше про Програму медичної евакуації можна дізнатися за посиланням: Як здійснюватиметься медична евакуація громадян України (moz.gov.ua)