Прес-центр21 серпня 2024, 15:08

Старобільщина долучилася до освітньої конференції та представила свої позитивні освітні практики

21 серпня 2024 року в Луганській області відбулася щорічна регіональна серпнева конференція працівників освіти на тему «Навчання в умовах війни: забезпечення права молодого покоління на освіту в 2024/2025 навчальному році». У заході взяли участь представники освітянської спільноти, громадських організацій та місцевої влади. Головувала на освітянському заході Катерина Безгинська. Конференція розпочалася з хвилини мовчання в пам’ять про загиблих освітян, що підкреслило складність умов, у яких доводиться працювати освітянам на окупованих та прифронтових територіях.

Із вітальним словом до учасників конференції виступив голова Луганської обласної державної адміністрації – начальник обласної військової адміністрації Артем Лисогор.

«Минулий навчальний рік був сповнений великих зусиль, відданості та праці, які ви вклали в освітній процес заради наших дітей, при цьому змогли втримати високий рівень його якості та організації, – зазначив Артем Лисогор. – Результати НМТ 2024 року знову підтвердили якість освіти Луганщини: шість випускників шкіл отримали найвищі 200 балів з окремих предметів. Плідним рік був і на медалі – 90 золотих та 34 срібні одержали наші випускники».

Найбільш актуальним для педагогів та їх вихованців стало реформування дистанційної освіти.

«Разом з вами нам вдалося відстояти позицію області щодо дистанційної освіти. Я вдячний вам за підтримку та запевняю, що робиться все можливе, щоб зберегти наші освітні заклади, педагогічний склад, а головне – дітей, у тому числі і тих, які навчаються з тимчасово окупованої території», – наголосив Артем Лисогор.

До присутніх також звернувся Артур Пройдаков, виконавчий директор освітньої фундації MriyDiy та найкращий вчитель 2021 року за версією Global Teacher Prize Ukraine, він закликав учасників конференції вірити в себе та у Збройні Сили України та зазначив, що українці, хоча й розкидані по всьому світу, залишаються об’єднаними у своїх спільних ідеях та проєктах. Особливу увагу Артур Пройдаков приділив необхідності руйнування стереотипів про Луганщину, акцентуючи на силі та витривалості жителів регіону.

Серед спікерів заходу були представлені Тетяна Поскрякова, Віталій Курило, Ірина Цимбал, Володимир Власов, Володимир Артюшенко.

Лариса Супрун поділилася досвідом відновлення закладів позашкільної освіти у форматі онлайн-офлайн. Вона ознайомила з роботою позашкільного закладу Біловодської громади, який надає послуги на базі освітнього простору гуманітарного хабу «Біловодщина незламна» для дітей ВПО Луганської області. Посилення життєстійкості дітей та їх родин – ключове завдання позашкільної освіти під час війни.

«Позашкільна освіта відіграє важливу роль у подоланні наслідків війни. Заняття в гуртках допомагають дітям соціалізуватися, адаптуватися до нових умов, розвивати свої творчі здібності та навички. Це також сприяє зміцненню сімейних зв'язків та створенню позитивної атмосфери» - зазначила піні Лариса.

На базі простору організовано роботу гуртків різної спрямованості, щоб кожна дитина могла знайти заняття до душі. Проводяться психологічні тренінги, щоб допомогти дітям і їхнім батькам впоратися зі стресом. У Центрі співпрацюють з волонтерами та місцевими організаціями, що дає можливість забезпечити дітей необхідними матеріалами та обладнанням. Створено безпечний простір, де діти можуть гратися, вчитися і спілкуватися. У минулому навчальному році послугами позашкільної освіти було охоплено 120 дітей віком від 5 до 16 років. Все робиться для того, щоб допомогти дітям подолати наслідки війни.

Конференцію завершила Катерина Безгинська, заступник голови Луганської обласної державної адміністрації. Вона подякувала всім присутнім, кожній громаді та кожному освітянину, наголосивши на тому, що саме в єдності наша сила та перемога.