![](/sites/all/themes/tiun/img/subd_stb_herb.png)
Про хід вакцинації проти COVID-19 в Біловодській СТГ
![](https://stb.loga.gov.ua/sites/default/files/styles/360x260/public/news/zobrazhennya_viber_2021-12-03_15-20-19.jpg?itok=fA1BeCII)
Сьогодні немає людини на планеті, яка б так чи інакше не була причетна до коронавірусу. Хвиля за хвилею тяжка хвороба вириває з життя сотні тисяч людей, ще більша кількість жителів після перенесеного захворювання довгий час мають відчутні проблеми з диханням, серцево-судинною, нервовою, ендокринною, кістково-м’язовою системами, розлади ментального спектру та інших органів і систем. Відновлення здоров’я, як правило, проходить довго і потребує немалих зусиль. Єдиний реальний захист від цього сьогодні – вакцинація.
Станом на 06.12.2021 року першою дозою вже щеплено 12 153 жителів громади, що становить 53,8% від усього населення, дві дози отримали 34,4% населення. Найбільш вразливі категорії громадян – особи старше 60 років - мають ще досить низький рівень захисту: щеплені всього на 49,6%. Світовий досвід свідчить, що ті, хто отримав повний курс вакцинації, навіть якщо захворіють, то хвороба у них протікає значно легше і майже не залишає негативних наслідків. За жовтень-листопад 2021 року на COVID-19 захворіло 574 жителі громади, з них 97% нещеплені, серед 15 померлих від COVID-19 за цей же період – жодного вакцинованого.
Серед населених пунктів громади більш як 50% охоплено вакцинацією жителів у Плугатарі (80%), Бараниківці (50%), Нижньобараниківці (60%), Брусівці (55%), Шуліківці (65%), Євсузі (52%) та Литвинівці (53%).
Нещодавно розпочалася вакцинальна кампанія серед дітей 12-17 років. Сьогодні ми вже маємо 34 щеплених дітей, які не тільки самі захищені від коронавірусу, а й не становлять загрози, як переносники інфекції, для своїх літніх родичів.
Постійно мутуючий вірус становить реальну загрозу для вагітних жінок та плоду, тому дуже важливо запобігати небажаним наслідкам хвороби і вакцинуватися всім жінкам у віці до 45 років, особливо тим, які планують вагітність або вже вагітні. Доведено, що вакцина не має негативного впливу на дитину, а коронавірус може створити реальну загрозу для неї.
Досвід багатьох прогресивних країн світу доводить, що створений колективний імунітет сприяє значному зниженню кількості госпіталізацій хворих і смертності.
Щоб не випробувати долю, зберегти своє здоров’я та здоров’я своїх близьких, захиститися від смертельного вірусу, необхідно вже сьогодні прийти на пункт щеплень та отримати свою дозу вакцини.