Прес-центр29 липня 2024, 08:07

Працівники Старобільської РДА долучилися до дводенного форуму “Реінтеграція ветеранів: Стратегія, виклики, перспективи” у Києві

Захід був організований Програмою реінтеграції ветеранів IREX у співпраці з Мінветеранів

Під час панельних дискусій заступники Міністра у справах ветеранів України разом із колегами з інших міністерств та відомств, представники великого бізнесу поділилися досвідом та викликами, з якими стикається держава при розробці державної стратегії реінтеграції ветеранів.

Заступник Міністра у справах ветеранів України Руслан Приходько говорив про новації у сфері цифровізації послуг для ветеранів та ветеранок, що значно спростять та автоматизують процес надання цих послуг. Він зазначив, що перед Мінветеранів стоїть ключове завдання — напрацювати стратегічні документи, які мають визначити головні цілі і об'єднати навколо них всіх стейкхолдерів ветеранської політики.

“Наша ключова задача — це розбудова інфраструктури ветеранської політики і системи взаємодії на всіх рівнях, починаючи від загальнодержавного до кожної конкретної громади, до кожного конкретного ветерана. Ми вже виконали низку важливих заходів в цьому напрямку і продовжуємо цю розбудову. Перш за все — створити систему ветеранської політики, яка матиме гнучкість, і одночасно буде стійкою у запровадженні дієвих інструментів, які допоможуть ветеранам й ветеранкам безпроблемно адаптуватися у мирному житті”, — наголосив Руслан Приходько.

Важливо сьогодні говорити про відновлення фізичного і ментального здоров'я, навчання і професійну адаптацію, забезпечення житлом, підтримку підприємницьких ініціатив. Ми маємо на всіх рівнях створити максимально належні умови для повноцінного повернення у цивільне життя після фронту.

“Наша країна — це країна зі шрамами, ми маємо врахувати це, і розбудувати у нас інклюзивне безбар'єрне середовище. І це не задача Міністерства у справах ветеранів, це задача всієї держави. Тому маємо об'єднати зусилля всіх гравців, аби разом створити належні умови, щоб кожен ветеран мав можливість трансформувати свій бойовий досвід у свою самореалізацію та гідне життя у громаді”, — підкреслив Руслан Приходько.

Заступник Міністра у справах ветеранів України Фархад Фархадов акцентував увагу учасників на тому , що взаємодія держави та інститутів громадянського суспільства є вкрай важливою. Адже громадські організації є часто рупором ветеранських потреб.

Заступник Міністра у справах ветеранів України Максим Кушнір підкреслив важливість працевлаштування ветеранів й ветеранок, та детально розповів про програми розвитку ветеранського підприємництва та інструменти підвищення конкурентності на ринку праці для демобілізованих Захисників і Захисниць.

Заступниця Міністра у справах ветеранів України з питань європейської інтеграції Руслана Величко-Трифонюк зазначила про необхідність змін до ветеранської політики. Потрібно залучати нові можливості для підтримки ветеранів та членів їхніх родин, фокусуючись на покращенні суспільного сприйняття ветеранів, працюючи над зміною підходів разом із громадськими організаціями та міжнародними партнерами.

Мали можливість почути про реалізовані проекти ветеранського бізнесу, успішні ініціативи для ветеранів та ветераном, створення просторів. Деякі ветерани створюючи власний бізнес дбають про робочі місця для побратимів. Обговорювали психологічну допомогу, психологічну та фізіологічну реабілітацію. Маємо всі працювати та об’єднуватися заради тих, хто сьогодні на передовій, та тих, хто з гідністю виконував свій обов'язок.

Такі заходи надзвичайно важливі, бо формують розуміння чітких та послідовних кроків ветеранської політики на місцях: що треба, де є проблема, як вирішувати, до кого звернутися.

Форум “Реінтеграція ветеранів: Стратегія, виклики, перспективи” організовано Програма реінтеграції ветеранів IREX у співпраці з Мінветеранів. Захід став можливим в межах Програма реінтеграції ветеранів, яку реалізує IREX in Ukraine за підтримки Державного департаменту США/

#ПідтримкаВетеранів

#Старобільщина