![](/sites/all/themes/tiun/img/subd_stb_herb.png)
Електронне направлення, як і декларація, – ключ до безоплатних послуг у Програмі медичних гарантій
![](https://stb.loga.gov.ua/sites/default/files/styles/360x260/public/news/close-up-of-doctor-showing-the-results-of-the-exam-7tfknhd-min-scaled_1.jpg?itok=J2QVpTFH)
Електронне направлення, як і декларація, – ключ до безоплатних послуг у Програмі медичних гарантій. Його виписує сімейний лікар, терапевт, педіатр або ж лікуючий лікар.
Пацієнту виписують направлення, коли його проблема потребує залучення вузького спеціаліста, додаткових обстежень, процедур чи госпіталізації.
Е-направлення створюється лише в електронній системі охорони здоров’я лікарем, який в ній авторизований.
Лікар може змінити чи виправити направлення, тільки шляхом скасування і створення нового.
В е-направленні не вказується ні заклад, ні лікар, до якого направляють пацієнта, лише код послуги та інформація про заклад і лікаря, який його створив. Місце отримання послуги пацієнт обирає самостійно. В будь-якій лікарні України, яка має контракт з НСЗУ.
Але є виключення. Коли відбувається переведення пацієнта на рівні “стаціонар-стаціонар”, тоді заклад вказується.
Також е-направлення не потрібне, якщо пацієнт лікується стаціонарно і має пройти в тій же лікарні певні обстеження чи консультації.
Кожне е-направлення має свій номер у системі. Якщо направлень декілька, але вони стосуються однієї проблеми, то номер у них однаковий і називається груповим.
Пацієнт отримує номер направлення в смс на телефон, який вказаний у декларації з лікарем. Номер направлення складається із 16 символів (цифр та літер) і виглядає приблизно ось так: 0000-К4НК-9Т6М-3А20. Якщо зручніше, можна попросити роздруковане направлення. Воно буде містити штрих-код, дату виписки, дату, до якої дійсне направлення, ім’я та діагноз пацієнта, назву послуги, ім’я та контакти лікаря і додаткові інструкції чи нотатки для пацієнта у разі потреби.
Далі щоб отримати послугу за направленням, слід прийти в обраний Вами заклад, попередньо записавшись на прийом через сайт, медичну інформаційну систему, реєстратуру за телефоном повідомивши номер направлення.