Прес-центр21 вересня 2020, 14:09

ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ ПОЧИНАЄТЬСЯ НА МІСЦЯХ

"Напередодні місцевих виборів надзвичайно важливо не допустити розхитування ситуації в регіонах. Підсилити на цей час державну владу на рівні громади, аби будь-які виборчі процеси не зрушили крихкий баланс у соціально-економічному стані територій", - таким бачить своє завдання перший заступник голови Старобільської РДА Віталій КОНОНОВ (на знімку), призначений на цю посаду минулого тижня. Згодом, з 16 вересня 2020 року він почав виконувати обов'язки голови райдержадміністрації.

Віталій Васильович виступає за чітку систему і структуру влади на місцях, у перші місяці роботи має забезпечити виборчий процес у межах закону, який має пройти без провокацій та правопорушень.

Сорокарічний старобільчанин Віталій Кононов отримав вищу освіту за фахом правознавство у 2000 році. Працював на керівних посадах в Управлінні служби безпеки України в Луганській області. Брав участь у антитерористичній операції, а також в організації евакуації та розміщенні співробітників СБУ та їх родин на не окупованій території.

По натурі - реформатор.

З 2016 року займався підприємницькою діяльністю. Одружений. Виховує чотирьох дочок.

Вже наступного дня, після підписання наказу про призначення Кононова,  наш кореспондент розпитав Віталія Васильовича про те, як і чому той опинився у керівництві районом.

- Вам не позаздриш. Система влади в Україні активно реформується. Вже після 25 жовтня всі громади будуть жити за власними сценаріями розвитку, функції і сама форма існування РДА також мають трансформуватися. Це означає, що "ваш вік" у владі може бути обмеженим двома-трьома місяцями. Що ж спонукало прийти до цього кабінету?

- Я добре розумію ті виклики, з якими стикається влада. Навіть, не через якийсь проміжок часу, а щоденно. Пам'ятаєте, в нашій країні нещодавно з'явився новий слоган  - "Ukraine now" (Україна зараз)". Він є актуальним і для всіх її регіонів. Діяти треба тут і зараз. Тому, про прийдешнє я думаю лише в контексті сьогодення. І готовий протистояти будь-яким актуальним ризикам. Мої погляди і досвід, отриманий на початку війни, дозволяють говорити про певний навик антикризового менеджменту. Звісно, краще б він не знадобився на цій посаді, та все ж…

Потрібно вистояти і створити умови для послідовної роботи державної гілки управління. Особливо зараз, коли змінюється склад представницьких органів і місцевого самоврядування. Та, навіть, якщо не зважати на вибори, що приведуть до влади у Старобільську нових людей, принципи стабільності, неупередженості та продуктивності у стосунках між райрадою, РДА, очільником громади і міською радою мають бути збережені. Це - головне.

Маю намір об'єднувати їх для взаємодії, вибудовувати ефективну горизонтальну і вертикальну комунікацію. Для верховної влади України, особливо під час децентралізаційних процесів, так само дуже важливо чути голос областей та районів. Адже державотворення починається на місцях. Тому, сприймаю і себе, і своїх колег по державній адміністрації, як провідників потреб, інтересів, настроїв жителів Старобільщини до центральної влади.

 

Це буде почутим у столиці. На це має спиратися і місцеве самоврядування, і Київ.  

- Здається, достукатися до Києва буде легше, ніж до місцевих депутатів. Принаймні, вашим попередникам не дуже це вдавалося, хоча декларувалося усіма сторонами…

-  Я є прихильником розумного суперництва, в якому народжується істина. Дурна та деструктивна конфронтація - не мій метод. До того ж, ділити РДА і райраді - нема чого. Хіба що, відповідальність. Я бажаю  депутатам нинішнього скликання допрацювати свою каденцію у штатному режимі, підготувати усе належне, аби передача влади пройшла безболісно, цільові програми продовжували реалізовуватися, а бюджетний процес і розвиток району, загалом, не загальмувався.

Втім, не менш важливим для мене є вибудовування комунікації не лише з депутатським корпусом, а й з бізнесом, з жителями району.

Підприємці - важлива складова суспільства. Я прагну донести до них інформацію про всі можливості щодо державної та міжнародної підтримки. Підтверджую, що ми сприятимемо інвестиційному розвитку нашої території, підтримуватимемо, зокрема, ідею створення агрологістичного центру в райцентрі, запропоновану Старобільською міською радою.

Взаємозалежність між місцевою владою та населенням також потребує врегулювання. Спочатку на державному рівні - через створення механізму, який надасть громаді дійсні інструменти та важелі впливу на своїх депутатів для відкликання їх за бездіяльність. Потім - на місцевому - у реальному застосуванні цієї можливості. Тоді і функція держадмінстрування стане зрозумілою - бути "арбітром" між населенням і самоврядуванням, дбати про дотримання українських законів.

Приміром, якщо наші обранці не впоралися із завданнями певного періоду, нащо тримати їх у самоврядуванні п'ять років? В ідеалі, заміна неефективних депутатів та управлінців має відбуватися автоматично.

В іншому разі, влада здається непотрібною, тобто вона завжди буде сприйматися людиною як подразник. А не помічник.

- У такому розподілі був би сенс. Та мені здається, що пересічний громадянин взагалі не розрізняє окремі гілки влади, для нього це - єдине велике "дерево", бажано з їстівними плодами…

- Так і є. Додайте до нього ще такі гілки, як центри надання соціальних та адміністративних послуг, комунальні підприємства. Від якості роботи яких залежить загальна оцінка: добра влада чи влада погана. Тому, сьогодні я  не відокремлюю, яке з багатьох завдань має бути першорядним: реалізація делегованих райрадою повноважень, виконання бюджету, вчасне реагування на запити мешканців, стабільна робота медичних КНП та освітніх закладів тощо. Все - рівноцінне і важливе.

…Терміни мого перебування на займаній посаді, зважаючи на переформатування нинішніх засад влади, безумовно, залежать від того, наскільки ефективним та корисним для району я буду, чи сприймуть те, що роблю, мої земляки. Державне управління - це сфера, в якій важливі налагоджена системність, послідовність, безперервність у виконанні усіх функцій з життєзабезпечення. Впевнений, Старобільська РДА з цим впорається.

- Що ж, мені залишається побажати вам успіху на цьому шляху.

Матеріал наданий районною газетою "Вісник Старобільщини",

№11 від 18 вересня 2020 року