Прес-центр10 липня 2018, 14:07

УВАГА! Спрощена процедура отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок збройних конфліктів

   Служба у справах дітей повідомляє, що у Порядок надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України 5 квітня 2017 року № 268, у квітні цього року внесено зміни. У зв’язку з цим, суттєво полегшена процедура визнання дитини постраждалою внаслідок збройного конфлікту.

   Порядком передбачено, що право на отримання статусу має дитина, а також особа, яка під час здійснення антитерористичної операції не досягла 18 років, які внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів: отримала поранення, контузію, каліцтво; зазнала фізичного, сексуального, психологічного насильства; була викрадена або незаконно вивезена за межі України; залучалася до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань; незаконно утримувалася, у тому числі в полоні; зазнала психологічного насильства.

   Усі батьки, у яких діти підпадають під вимоги зазначеного Порядку можуть звертатись до служби у справах дітей Старобільської райдержадміністрації за консультаціями по отриманню статусу дитини, постраждалої внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

   Звертаємо увагу мешканців району, що право на надання статусу дитини, постраждалої внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів мають діти, які мешкали на території проведення антитерористичної операції, а саме: в період з 14 квітня 2014 року по 30 квітня 2018 року.

   Основним документом, необхідним для отримання дитиною такого статусу, є підтвердження проживання/перебування в населеному пункті, на території якого здійснювалася АТО, в період її проведення.