Прес-центр22 жовтня 2018, 10:10

Провели заняття з протимінної безпеки

На виконання доручення заступника голови облдержадміністрації Клименка Ю.Ю. 22 жовтня 2018 року в залі засідань Старобільської районної ради БО «Благодійний фонд «Швейцарський фонд з протимінної діяльності ФСД в Україні» провів заняття з протимінної безпеки для працівників райдержадміністрації, керівників підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, учнів та педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів.

В умовах військового конфлікту в Луганській та Донецькій областях учасникам занять довели наступну інформацію: під вибухонебезпечними предметами слід розуміти будь-які пристрої, засоби, підозрілі предмети, що здатні за певних умов вибухати.
    До вибухонебезпечних предметів належать: вибухові речовини — хімічні з'єднання або суміші, здатні під впливом певних зовнішніх дій (нагрівання, удар, тертя, вибух іншого вибухового пристрою) до швидкого хімічного перетворення, що саморозповсюджується, з виділенням великої кількості енергії і утворенням газів,
боєприпаси - вироби військової техніки одноразового вживання, призначені для враження живої сили супротивника.
    До боєприпасів належать: бойові частки ракет; авіаційні бомби; артилерійські боєприпаси (снаряди, міни); інженерні боєприпаси (протитанкові і протипіхотні міни); ручні гранати; стрілецькі боєприпаси (набої до пістолетів, карабінів, автоматів тощо);
Піротехнічні засоби: патрони (сигнальні, освітлювальні, імітаційні, спеціальні);
вибухові пакети; петарди.
    Саморобні вибухові пристрої - пристрої, в яких застосований хоча б один елемент конструкції саморобного виготовлення: саморобні міни-пастки; міни-сюрпризи, що імітують предмети домашнього побуту, дитячі іграшки або речі, що привертають увагу.
Зазвичай, при знаходженні серійних мін, снарядів, гранат дорослі негайно викликають фахівців, які огороджують район і знешкоджують небезпечні знахідки. Інша справа – діти. Природна цікавість спонукає їх до небезпечних експериментів. Діти підкладають боєприпаси у багаття, випробують їх на міцність ударами, намагаються розібрати, приносять додому, у двір, до школи. Тому так важливо пояснити учням наслідки подібних дій, навчити правилам поведінки у таких ситуаціях.
    У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою ЗАБОРОНЕНО: наближатися до предмета; пересувати його або брати до рук; розряджати, кидати, вдаряти по ньому;
розпалювати поряд багаття або кидати до нього предмет; приносити предмет додому, у табір, до школи. Необхідно терміново викликати співробітників ДСНС за номером 101.