Прес-центр13 листопада 2023, 17:11

Кабінет Міністрів України схвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій

Служба у справах дітей Старобільської райдержадміністрації, нагадує, що Кабінет Міністрів України 07.03.2023 схвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій. Відтепер підставою для проведення обов’язкової̈ евакуації є рішення обласних військових адміністрацій̆, погоджене з органами військового командування та Координаційним штабом з питань проведення обов’язкової̈ евакуації населення.  Звертаємо увагу, що дорослим необхідно максимально убезпечити дитину від психологічних травм в момент евакуації й адаптації на новому місці.

Щоб максимально уникнути стресових ситуацій, слід дотримуватись такого алгоритму:

1.Поясніть дитині, що евакуація – це вимушений захід, щоб сім’я перебувала в безпеці.
2.Поясніть, що ви повернетеся додому, коли безпекова ситуація стабілізується.
3.У дорозі розважайте дитину іграми та відволікайте розмовами, зберігайте і транслюйте власний спокій і впевненість.
4.Домовтеся про правила поведінки, зокрема: у небезпечній ситуації дитина повинна виконувати ваші прохання миттєво і без суперечок.
5.Сфотографуйте дитину перед тим, як вийти з дому: якщо дитина загубиться, у вас буде найбільш точна фотографія, за якою люди зможуть швидше її впізнати.
6.Переконайтеся, що дитина знає своє ім’я, прізвище, а також імена та прізвища батьків. Покладіть до кишені дитини записку з усіма контактними даними.
7. Прибувши у прихисток, поясніть, що це ваше нове тимчасове житло, але скоро ви повернетеся додому.

«Задля психологічного здоров’я дітей, дорослим необхідно чітко дотримуватися алгоритму дій під час вимушеного від’їзду», – підсумували працівники Служби.