Відділ ГУ ДСНС інформує і роз’яснює

Запрошуємо на службу в Державну службу України з надзвичайних ситуацій

Проводиться набір на вакантні посади в Частину піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Луганській області в м. Лисичанськ: начальник групи піротехнічних робіт, начальник відділення групи піротехнічних робіт, старший сапер, сапер, водій-сапер, старший водолаз-сапер, водолаз-сапер, фельдшер, механік-водій-сапер, екскаваторник-сапер, кранівник-сапер. Пропонуємо: офіційне працевлаштування, пільговий стаж, соціальні гарантії, висока заробітна плата, отримання пільг, як у учасників бойових дій.

        Основні вимоги: вік до 35 років, придатність за станом здоров’я, відсутність судимості, повна загальна середня освіта (для керівного складу – вища освіта).

        За довідками звертатися до аварійно-рятувального загону спеціального призначення за телефоном: 095-053-74-88 Назар Михайлович (дзвонити з  8:00 до 17:00 у будні дні).


Горіла суха трава у с.Шпотіно

     О 16 годині 35 хвилин 29 вересня 2017 року до пункту зв’язку ДПРЧ-6 надійшло повідомлення про те, що горить суха трава за адресою: Старобільський район, с. Шпотіно. До місця пожежі було направлено пожежно-рятувальне відділення ДПРЧ-6. По прибуттю на місце пожежі, під час розвідки було з’ясовано що горить суха трава  площі 4 Га. В 17:25 пожежу було локалізовано, а в 18:02 повністю ліквідовано. Постраждалих немає. Причина пожежі встановлюється.

Провідний фахівець Старобільського МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області Петров Павло

 


Рятувальники провели практичні заняття

 

     26 серпня 2017 року працівниками Старобільського МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області у Старобільському обласному медичному училищі та Старобільській гімназії були проведені заходи перевірки знань щодо порядку дій у разі виникнення пожежі. Метою перевірки було визначення підготовки обслуговуючого персоналу, керівництва, педагогічного складу та учнів і студентів до дій під час евакуації.

     У Старобільському обласному медичному училищі була проведена евакуація студентів з гуртожитку, а у Старобільській гімназії учні відпрацювали евакуацію з навчальних корпусів на безпечну відстань, у місця які були визначені відповідними планами. Не зважаючи на те, що евакуація не була запланована заздалегідь, обидва навчальних заклади впоралися з цим завданням, та вклалися у потрібний час. Це вказує на гарну підготовку педагогічного складу та працівників цих навчальних закладів. Були надані рекомендації щодо порядку проведення евакуації, а також вказали на недоліки.

     Також у цих навчальних закладах були проведені практичні заняття по правилам експлуатації вогнегасників. Рятувальникам були роз`яснені основні моменти щодо користування вогнегасниками, їх технічні характеристики. У Старобільській гімназії учні 10 та 11 класів навіть самотужки відпрацьовували ці вправи.

 

Провідний фахівець Старобільського МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області

Петров Павло.


Ліквідували пожежу у житловому будинку

            О 05:11 22 вересня 2017 року до пункту зв’язку ДПРЧ-6 Старобільського МРВ ГУ ДСНС України надійшло повідомлення про те, що горить житловий будинок за адресою: м. Старобільськ, вул. Луганська. До місця пожежі було направлено особовий склад 1 караулу ДПРЧ-6 та 2 пожежно-рятувальних автомобіля. По прибуттю на місце пожежі, під час розвідки було з’ясовано що горить покриттяжитлового будинку на площі 68 м2. В 05:30 пожежу було локалізовано, а в 06:25 повністю ліквідовано.

            Вогнем було повністю знищено перекриття та покриття житлового будинку. Прямий збиток від пожежі склав 200 тисяч гривень. Було врятовано матеріальних цінностей на суму 500 тисяч гривень. Постраждалих немає а причина пожежі на даний час встановлюється.

                                                Провідний фахівець Старобільського МРВ ГУ ДСНС України

                                                 у Луганській області Петров Павло

 


УВАГА! Підвибухонебезпечними предметами слідрозуміти будь-якіпристрої, засоби, підозріліпредмети, якіздатні за певних умов (або при дії на них) вибухати.

Поводження з вибухонебезпечними предметами вимагаєграничноїуваги і обережності.

Уразізнаходженнявибухонебезпечного пристрою ЗАБОРОНЕНО:

 • наближатися до предмета; 
 • пересуватийогоабобрати в руки; 
 • кидати та ударяти по ньому; 

При знаходженнівибухонебезпечного пристрою:

 • негайно (з безпечногомісця) повідомтечерговіслужби ДСНС (тел. 101), правоохоронніоргани (тел.102)
 • не підходьте до предмета, не торкайтеся і не пересувайтейого, не допускайте до знахідкиінших людей; 
 • припинітьусівидиробітурайонівиявленнявибухонебезпечного предмета;  
 • дочекайтесяприбуттяфахівців, укажітьмісцезнахідки та повідомте час їївиявлення.

ПАМ'ЯТАЙТЕ! Розмінуванням, знешкодженнямабознищеннямвибухонебезпечнихпредметівзаймаютьсятількипідготовленіфахівці-сапери.

 

Провідний фахівець Старобільського МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області Петров Павло


У с. Титарівка запобігли вибуху перевернутого газовозу

 

О 16-10  на пункт зв’язку  ДПРЧ-6 надійшлоповідомлення про те,  що у селі Титарівка за адресоювул.Миру перевернувся газовоз. До місцявикликубуло направлено пожежно-рятувальнийавтомобіль.

По прибуттю, під час розвідки було встановлено, що перевернувся газовоз Зіл-131 з 9 балонами метану, та протаранив не житловий будинок. В результаті ДТП рука водія була зажата кабіною авто. Так як водій не міг вибратися самостійно, було прийнято рішення по деблокуванню постраждалого з кабіни перевернутого газовозу. Одночасно з цим були викликані служби взаємодії та сили цивільного захисту Старобільського району ( швидка медична допомога, поліція, газова служба та автокран ТОВ «Старобільський елеватор» ). Деблокування та витяг постраждалого проходив під загрозою вибуху, так як на 3-х з 9-ти балонах були перебиті трубки, що з’єднували балони.

О 16-55 рятувальниками було звільнено водія та передано його працівникам швидкої для подальшої госпіталізації та надання допомоги.

З метою недопущення вибуху балонів з метаном було прийнято рішення щодо спуску газу з балонів для подальшої безпечної установки автомобіля на колеса.  Спуск газу тривав більше двох годин, тож для недопущення травмування населення села Титарівка через загрозу вибуху працівниками Старобільського відділу ГУНП та Старобільського МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області було встановлено обмеження руху на місце події.

Після спуску метану, майже о 19 годині розпочалися роботи з витягування автомобілю завдяки  автокрану та пожежного автомобілю МАЗ з працівниками ДПРЧ-6. Через те, що лінії електропередач та газопровід, під яким лежав перевернутий газовоз, ускладняли роботи – це зайняло майже годину. Але спільними зусиллями автомобільЗіл-131 був витягнутий на проїжджу частину, перевернутий та відбуксований для звільнення проїзду. Вже о 20:30 рух було відновлено, та водії, з котрих з обох боків склалася велика черга, могли продовжити свій рух.


З 6 вересня 2017 року Старобільським міськрайонним  відділом Головного Управління ДСНС України у Луганській області спільно з службою у справах дітей, районної державної адміністрації, органа освіти і науки та районного відділу Головного Управління Національної Поліції було розпочато проведення профілактичних лекцій та бесід «Оберіг-2017» для педагогічних працівників та учнів шкільних навчальних закладів Старобільського району. Ці заходи проводяться з метою попередження травмування і загибелі дітей через необережність, передусім з поводженням з вибухонебезпечними пристроями та спробах їх розібрати, потраплянням на міни. Станом на 7 вересня були проведені лекції з учнями та вчителями Старобільської гімназії, Старобільської СЗОШ 1-3 ст. №3, Старобільської ЗОШ 1 ст. №1, Старобільської ЗОШ 2-3 ст. №2 та Старобільської ЗОШ 2-3 ст. №4 де працівники Старобільського МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області разом з працівниками районного відділу ГУ Національної Поліції розповіли про усі можливі небезпеки, які можуть чекати дітей та вчителів при знаходженні вибухонебезпечного предмету. Були висвітлені правила поведінки та дій під час знаходження вибухонебезпечного предмету а також був показаний навчальний фільм, для того щоб дітлахи та вчителі не тільки почули про небезпеку котру несуть вибухонебезпечні предмети, але й побачили на власні очі.
Такі лекції будуть проводитись у всіх школах Старобільського району до кінця місяця, для ознайомлення учнів з актуальною проблемою сьогодення. 

 


Cтаробільський МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області звертається до мешканців м. Старобільськ та Старобільського району!

В Старобільському районі продовжують мати місце випадки виявлення вибухонебезпечних предметів, що в свою чергу може спричинити за собою нещасні випадки та несуть велику загрозу життю і здоров’ю людей. На них натрапляють будівельники, трактористи під час оранки, їх вимивають дощі. Випадково знайшовши вибухонебезпечні предмети, деякі люди, й особливо діти, чіпають їх, а інколи намагаються розібрати, палять на вогнищах, роблять спроби розбити, кидають, в результаті чого від вибухів трапляються нещасні випадки. Тому необхідно, щоб усі, а особливо діти, мали чітке уявлення про грізну силу, приховану у вибухонебезпечних предметах, і твердо знали правила поведінки при їх знаходженні

Пам’ятайте:

Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт.

При виявленні вибухонебезпечного пристрою:

1. Негайно повідомте чергові служби поліції (за тел. 102), ДСНС (за тел. 101).

2. Не підходьте до предмету, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте до знахідки інших людей.

3. Припинити всі види робіт в районі виявлення вибухонебезпечного предмету.

4. Не користуйтеся засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (що може спровокувати вибух).

5. Дочекайтеся прибуття фахівців, вкажіть місце знахідки та повідомте час її виявлення.

 

Провідний фахівець Старобільського МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області Петров Павло.


У Старобільському районі рятувальники провели практичне заняття на водному об’єкті та профілактичну роботу з відпочиваючими.

У зв’язку із спекотною погодою все більше людей віддає перевагу відпочинку біля водойм. Але не усі громадяни дотримуються правил безпечної поведінки на воді, що в свою чергу стає основною причиною нещасних випадків.

         Саме для зменшення таких випадків, 15 серпня 2017 року особовим складом ДПРЧ 6 та Старобільського МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області були проведені навчання на річці Айдар, на тему «Організація і проведення рятувальних робіт на водних об’єктах». Рятувальники відпрацьовували способи порятунку, які передбачають  завантаження постраждалого на плавзасіб з наступною евакуацією у безпечне місце, буксирування потерпілого уплав. Також особовим складом було відпрацьовано декілька схем порятунку на воді, а саме: -  коли потерпілий знаходиться в свідомості та несвідомому стані та  правила надання першої долікарської допомоги та порядок проведення серцево – легеневої реанімації при ознаках механічної асфіксії в разі потрапляння води.

         Мета цього навчання була направлена на підготовку особового складу до ведення рятувальних та інших невідкладних робіт при виникненні НС на водних об’єктах.

         Після проведення навчань, працівниками Старобільського міськрайонного відділу була проведена профілактична робота з відпочиваючими людьми на річці Айдар та роздані листівки, у яких були освітлені правила безпеки під час відпочинку на воді, та правил пожежної безпеки під час відпочинку в екосистемах. Уважно рятувальників слухали не лише дорослі, які були на пляжах, але і діти, які прийшли на відпочинок разом з батьками.

         Старобільський МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області в котре звертається до мешканців району з проханням дотримуватись Правил безпеки на воді! Будьте уважні та обережні!


Якщо ви опинились у натовпі:

Взагалі,  як би не хотілося подивитися на подію, краще уникати значних скупчень людей. Якщо ви все-таки потрапили в натовп, дозвольте йому «нести» вас у напрямку від центру до краю і поступово вибирайтеся з нього. Глибоко вдихніть і розведіть зігнуті в ліктях руки в сторони, щоб грудна клітка не була здавлена. Не наближайтеся до вітрин, стін, скляних дверей, металевих парканів, до яких вас можуть притиснути. Якщо поруч із вами знаходяться діти, міцно тримайте їх за руку або несіть на руках, коли вони зовсім малі. Головне завдання в натовпі – не впасти. Якщо ви впустили якусь річ, у жодному разі не намагайтесь її підняти – життя дорожче. У випадку, якщо вас збили з ніг, прийміть позу ембріона – згорніться калачиком, підборіддя притисніть до грудей, коліна до голови, руками прикрийте голову. За будь-якої можливості спробуйте встати.

                Якщо ви побачили підозрілий предмет, що може виявитись вибухонебезпечним:

При виявлені «безгоспних» речей, не можна чіпати їх, як би привабливо вони не виглядали. Варто пам’ятати: зовнішній вигляд предмета може приховувати його справжнє призначення. Не чиніть самостійно по відношенню до нього ніяких дій та якнайшвидше повідомте фахівців за номером «101» або «102».  До їх прибуття постарайтеся зробити все можливе, щоб люди відійшли від місця знахідки на безпечну відстань.

Якщо ви вирішили провести свій  відпочинок на природі:

Аби не зашкодити довкіллю, дотримуйтеся нескладних правил пожежної безпеки. Вибираючись на пікнік до лісу, розкладайте багаття лише на спеціально відведених ділянках, не застосовуючи при цьому легкозаймистих речовин. Не викидайте на землю непогашені сірники чи недопалки, а також не відходьте далеко від вогнища. Перед поверненням додому обов’язково залийте вогонь водою або засипте землею.

Будьте уважні та обережні!

 

 28 липня 2017 року у дитячомузакладі оздоровлення та відпочинку «Джура» працівниками Старобільського МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області сумісно з працівниками Старобільського відділу Поліції ГУ НП України у Луганській області були проведені бесіди з працівниками табору та дітьми які знаходились на відпочинку на тему «Безпечний відпочинок та правила поведінки на воді» 

 

 


Обережно! Вибухонебезпечні предмети!

 

Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт.

При виявленні вибухонебезпечного пристрою:

1. Негайно повідомте чергові служби поліції (за тел. 102), ДСНС (за тел. 101).

2. Не підходьте до предмету, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте до знахідки інших людей.

3. Припинити всі види робіт в районі виявлення вибухонебезпечного предмету.

4. Не користуйтеся засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (що може спровокувати вибух).

5. Дочекайтеся прибуття фахівців, вкажіть місце знахідки та повідомте час її виявлення.

 

Головний інспектор Старобільського МРВ ГУ ДСНС України у Лганській області Колєсов С.В.


Безпека в екосистемах

Задля попередження виникнення пожеж в екосистемах рятувальники наголошують про небезпеку вогню та  правила поводження.

Адже відпочиваючи на природі, на жаль громадяни іноді забувають про правила поведінки у лісі, не замислюються над своєю поведінкою, особливо при поводження з вогнем, тим самим спричиняючи пожежі. А для сухої минулорічної трави чи лісової підстилки достатньо кинутого не загашеного недопалка, щоб через лічені хвилини перетворитись на рухоме вогнище, яке швидко розповсюдиться навколо, при цьому знищуючи усе, що трапляється на його шляху.

Служба ДСНС закликає громадян бути свідомими щодо збереження «зелених легенів» нашого району. Будьте вкрай обережними під час відпочинку поблизу лісових масивів і ні в якому разі не розводьте та не залишайте без нагляду багаття. Дотримуйтесь правил поведінки в екосистемах!

При виявленні пожежі - не  панікуйте, не метушіться та не приймайте поспішних, необдуманих рішень. Якщо ви побачили хмари диму над лісом негайно телефонуйте за номером «101».

 Пам’ятайте! Зупинити розповсюдження вогню значно легше, ніж загасити велику пожежу.

 

      15.07.2016 года в службу спасения "101" поступило сообщение о пожаре  в помещении жилого дома по адресу: Старобельский район с. Новоселівка.
            Немедленно к месту вызова было направлено дежурное отделение ГПСЧ-6( г Старобельск ) и мобильно-оперативная группа (МОГ) Старобельского ГРО ГСЧС Украины в Луганской области. 
            По прибытию к месту вызова в результате разведки было установлено, что горит электрический  счетчик.
            Погибших и травмированных не было. Убыток от пожара составил – 4 тыс грн. Спасено имущества на сумму – 600 тыс. грн. В результате пожара огнем уничтожено электрический  счетчик, перекрытие на площади 1 м.кв.
            Наиболее вероятной причиной возникновения пожара короткое замыкание электрического счетчика.

Уважаемые жители города и района!

Обращаем Ваше внимание!

 

С началом купального сезона 2017 года в Старобельском районе проводились ряд профилактических мероприятий с целью минимизации и предотвращения происшествий связанных с гибелью людей на воде. Перед летними каникулами в учебных заведениях проведена неделя безопасности жизнедеятельности. Личным составом постоянно в жилом секторе проводятся инструктажи по соблюдению правил безопасности на воде, и в лесных массивах. Также Старобельским горрайонным отделом ГСЧС были разработаны листовки с правилами поведения на воде которые распространены в местах скопления людей. Составлен совместный график рейдов с представителями национальной полиции и органами исполнительной власти по недопущению купания в местах не приспособленных для этого. Сначала года в районе зафиксирован 1 несчастный случай на водных объектах.

Основными причинами гибели людей на водных объектах  являются:

- купание в неорганизованных местах;

- низкая культура поведения людей при отдыхе на водоемах (употребление спиртных напитков, грубое нарушение правил охраны жизни людей на водных объектах;

- практически полное отсутствие контроля за детьми со стороны родителей и взрослых.

 

НАПОМИНАЕМ ВАМ О ПРАВИЛАХ БЕЗОПАСНОГО ПОВЕДЕНИЯ НА ВОДЕ

МЕРЫ БЕЗОПАСНОСТИ ПРИ КУПАНИИ

• купаться лучше утром или вечером, когда солнце греет, но нет опасности перегрева. 

• температура воды должна быть не ниже 17-19°; находиться в воде рекомендуется не более 20 минут; причём, время пребывания в воде должно увеличиваться постепенно на 3-5 минут. 

• лучше купаться несколько раз по 15-20 минут, при переохлаждении могут возникнуть судороги, произойдёт остановка дыхания и потеря сознания. 

• не следует выходить или прыгать в воду после длительного пребывания на солнце, так как при охлаждении в воде наступает сокращение мышц, что влечёт остановку сердца. 

• нельзя входить в воду в состоянии алкогольного опьянения, так как спиртное блокирует сосудосужающий и сосудорасширяющий центр головного мозга. 

• не разрешается нырять с мостов,  подплывать к близко проходящим лодкам, катерам и гидроциклам.

 

ЗАПРЕЩАЕТСЯ НА ПЛЯЖАХ И В ДРУГИХ МЕСТАХ ОТДЫХА:

• купаться в местах, где выставлены щиты (аншлаги) с предупреждающими и запрещающими знаками и надписями; 

• подплывать к моторным, и другим плавательным средствам;

• прыгать в воду с катеров, лодок, а также сооружений, не приспособленных для этих целей;

• загрязнять и засорять водоемы и берега;

• распивать спиртные напитки, купаться в состоянии алкогольного и наркотического опьянения;

• приводить и купать собак и других животных в места отдыха людей на водных объектах;

• оставлять на берегу, в местах для переодевания мусор;

• подавать сигналы ложной тревоги;

• играть с мячом и в другие спортивные игры в не отведенных для этой цели местах,

• плавать на досках, бревнах, лежаках, автомобильных камерах и других, не приспособленных для этого средствах;

• ловить рыбу в местах купания;

• заезжать на территорию отдыха людей на водных объектах на всех видах автотранспорта.  УВАЖАЕМЫЕ ГРАЖДАНЕ, БУДЬТЕ БДИТЕЛЬНЫ!!!

     


    18 травня 2017 відбулося навчання особового складу співробітників Старобільського слідчого ізолятора щодо дій виникнення пожежі, також для взаємодій під час навчань залучено спеціальні служби міста Старобільськ. Так співробітниками Національної поліції було перекритий рух транспорту для забезпечення вільного пересування підрозділів задіяних в навчанні. Станцією швидкої медичної допомоги надано допомогу "умовному потерпілому", з умовним діагнозом "Отруєння окисом вуглецю". Співробітниками Старобільського МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області було створено штаб пожежогасіння який забезпечував координацію дій гасіння умовної пожежі. Пожежно рятувальними підрозділами проведено розвідку та подано пожежні стволи для локалізації умовної пожежі. Такі навчання сприяють швидкому реагуванню на надзвичайні ситуації та правильність прийняття рішень, направлених,  на успішну ліквідацію подібних обумовлених подій.

   

   


Співробітники Старобільського МРВ ГУ ДСНС у Луганській області проводили інформаційно разьяснювальну роботу у шкільних та дошкільних закладах Старобілького району на тему: "Мінна безпека. Дотримання правил пожежної безпеки під час святкування травневих свят. Влаштування та експлуатація вогнегасників. Профілактика пожеж та пожежі в екосистемах"

 


    05.04.2017 року співробітники Старобільського МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області в релігійних закладах міста Старобільськ та Старобільського району  для забезпечення пожежної безпеки на об’єктах задіяних для святкування Великодня  проведено інструктажі та роз’яснювальні бесіди  з приводу пожежної безпеки, а також звернули увагу на утримання електричного господарства, шляхів евакуації та виконання заходів безпеки при користуванні свічками. Також настоятелям  церкви роз’яснено порядок дій на випадок виникнення пожежі та вручені пам’ятки.

 

 


Співробітники Старобільського МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області 22.03.2017 року провели профорієнтаційну роботу у загальноосвітніх закладах серед випускників 8-9 класів м. Старобільськ та Старобільського району.

 


Старобільський МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області

звертається до мешканців Старобільського району щодо дотримання Правил пожежної безпеки в Україні в екосистемах та нагадує про заборону розпалення багать, спалення сухої трави та очерету, що в свою чергу може призвести до значних матеріальних втрат,  та гибелі людей.

 

За минулу неділю в м. Старобільськ та Старобільському районі виникли пожежі:

09 березня  до Служби порятунку м. Старобільськ надійшло повідомлення від мешканцівСтаробільського району с. Підгорівка про загорання на відкритій територіїсухої трави на площі приблизно 4 Га.

09 березня  до Служби порятунку м. Старобільськ надійшло повідомлення від мешканців Старобільського району  с. Новоселівка, вул. Горького про загорання на відкритій територіїсухої трави на площі приблизно 4,8 Га.

09 березня  до Служби порятунку м. Старобільськ надійшло повідомлення від мешканців м. Старобільськ, вул. Південна про загорання на відкритій територіїсухої трави на площі приблизно 4,8 Га.

09 березня  до Служби порятунку м. Старобільськ надійшло повідомлення від мешканців Старобільського району  с. Підгорівка в районі телетранслятора  про загорання на відкритій територіїсухої трави та чегарників на площі приблизно 5 Га.

09 березня  до Служби порятунку м. Старобільськ надійшло повідомлення від мешканців Старобільського району  с. Підгорівка, вул. Інтернаціональна про загорання на відкритій територіїсухої трави та чегарників на площі приблизно 6Га.

Відповідальний інспектор:

Провідний інспектор Старобільського МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області Носаль Дмитро Григорович

 

10 березня  до Служби порятунку м. Старобільськ надійшло повідомлення від мешканців м. Старобільськ, кв. Ватутіна, 60 про загорання на відкритій територіїсухої трави на площі приблизно 1,5 Га.

 

10 березня  до Служби порятунку м. Старобільськ надійшло повідомлення від мешканців Старобільського району  с. Підгорівка, вул. Комунарів, 44про загорання на відкритій територіїсухої трави на площі приблизно 1Га

10 березня  до Служби порятунку м. Старобільськ надійшло повідомлення від мешканців Старобільського району  с. Гайдуківка про загорання на відкритій територіїочерету на площі приблизно 1 Га.

Відповідальний інспектор:

Головний інспектор Старобільського МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області Колєсов Степан Валерійович

 

11 березня  до Служби порятунку м. Старобільськ надійшло повідомлення від мешканців м. Старобільськ, вул. Лугова про загорання на відкритій територіїсухої травита очерету на площі приблизно 100м.кв.

 

11 березня  до Служби порятунку м. Старобільськ надійшло повідомлення від мешканців м. Старобільськ, пров. Робочий  про загорання на відкритій територіїсухої травина площі приблизно 0,5 Га

 

11 березня  до Служби порятунку м. Старобільськ надійшло повідомлення від мешканців Старобільського району с. Чмирівка, вул. Повіфтрянофлотська про загорання на відкритій територіїсухої трави таочерету  на площі приблизно 1 Га.

 

11 березня  до Служби порятунку м. Старобільськ надійшло повідомлення від мешканців Старобільського району с. Піщане, вул. Варошилова про загорання на відкритій території сухої трави та очерету  на площі приблизно 0,05Га.

Відповідальний інспектор:

Провідний інспектор Старобільського МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області Носаль Дмитро Григорович

12 березня  до Служби порятунку м. Старобільськ надійшло повідомлення від мешканців Старобільського району с. Половинкене, Горькогопро загорання на відкритій території сухої трави на площі приблизно 0,6Га.

12 березня  до Служби порятунку м. Старобільськ надійшло повідомлення від мешканців Старобільського району с. Хворостянівка, вул, Миру,про сараю. Збиток від пожежі складає 3000, врятовано матеріальних цінностей приблизно на 100000 грн.

Відповідальний інспектор:

Головний інспектор Старобільського МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області Василенко Іван Олександрович

 


  

 

   


     10.03.17р приблизно 7 годині 24 хвилин в житловому будинку в с. Половинкено, вул. Соснова. в результаті пожежі,   порушення Правил пожежної безпеки в Україні при експлуатації пічного опалення (піч галанка) загинула громадянка,власниця будинку. В результаті пожежі вогнем знищено диван, ліжко, кресло, холодильник, 6м.кв. дерев’яної підлоги, облицювання стін та стелі, домашні речі. Побічний збиток від пожежі склав  180251 гр.

 

 


   

09 березня  до Служби порятунку м. Старобільськнадійшло повідомлення від мешканців с. Підгорівка про загорання сухої трави на відкритій території.

    До місця  виклику негайно виїхав черговий караул Державної пожежно-рятувальної частини №6 ГУ ДСНС України у Луганській області Прибувши на місце події, встановлено що горить суха трава на площі приблизно 4 Га.

    Силами рятувальників вдалося запобігти поширення вогню на житловий масив потерпілих та загиблих не було.Причини виникнення пожежі наразі з'ясовуються.

 


   

 ПОВІНЬ, ПАВОДОК

Фактори небезпеки повеней та паводків: руйнування будинків та будівель, мостів; розмив залізничних та автомобільних шляхів; аварій на інженерних мережах; знищення посівів;жертви серед населення та загибель тварин.

Внаслідок повені, паводку починається просідання будинків та землі, виникають зсуви та обвали.

Дії у випадку загрози виникнення повені, паводка:

Уважно слухайте інформацію про надзвичайну ситуацію та інструкції про порядок дій, не користуйтесь без потреби телефоном, щоб він був вільним для зв’язку з вами.

Зберігайте спокій, попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку.

Дізнайтесь у місцевих органах державної влади та місцевого самоврядування місце збору мешканців для евакуації та готуйтесь до неї.

Підготуйте документи, одяг, найбільш необхідні речі, запас продуктів харчування на декілька днів, медикаменти. Складіть все у валізу. Документи зберігайте у водонепроникному пакеті. Від’єднайте всі споживачі електричного струму від електромережі, вимкніть газ.

Перенесіть більш цінні речі та продовольство на верхні поверхи або підніміть на верхні полиці.

Переженіть худобу, яка є у вашому господарстві, на підвищену місцевість.

Дії в зоні раптового затоплення під час повені, паводка:

Зберігайте спокій, уникайте паніки.

Швидко зберіть необхідні документи, цінності, ліки, продукти та інші необхідні речі.

Надайте допомогу дітям, інвалідам та людям похилого віку. Вони підлягають евакуації в першу чергу.

По можливості негайно залишіть зону затоплення.

Перед виходом з будинку вимкніть електро- та газопостачання, загасіть вогонь у грубах.

Зачиніть вікна та двері, якщо є час –закрийте вікна та двері першого поверху дошками (щитами).

Відчиніть хлів – дайте худобі можливість рятуватись.

Підніміться на верхні поверхи. Якщо будинок одноповерховий – займіть горішні приміщення.

До прибуття допомоги залишайтесь на верхніх поверхах, дахах, деревах чи інших підвищеннях, сигналізуйте рятівникам, щоб  вони мали змогу швидко вас знайти.

Перевірте чи немає поблизу постраждалих, надайте їм , по можливості ,

допомогу.

Потрапивши у воду , зніміть з себе важкий одяг і взуття,відшукайте поблизу предмети, якими можна скористатись до одержання допомоги.

Не переповнюйте рятувальні засоби (катери,човни,плоти)

Дії після повені, паводка:

Переконайтесь,що ваше житло не отримало внаслідок повені ніяких ушкоджень та не загрожує заваленням, відсутні провалини в будинках і навколо нього, не розбите скло і немає небезпечних уламків та сміття.

Не користуйтесь електромережею до повного осушення будинку.

Обов’язково кип’ятіть питну воду, особливо з джерел водопостачання, які були підтоплені.

Просушіть будинок, проведіть ретельне очищення та дезинфекцію забрудненого посуду і домашніх речей та прилеглої до будинку території.

Здійснюйте осушення затоплених підвальних приміщень поетапно, з розрахунку 1/3 об’єму води на добу.

  Електроприладами можна користуватись тільки після їх ретельного просушування.

Заборонено вживати продукти, які були підтоплені водою під час повені.

Позбавтесь від них та від консервації,що була затоплена водою і отримала ушкодження. Все майно що було затопленим, підлягає дезінфекції.

Дізнайся у  місцевих органах державної влади  та місцевого самоврядування адреси організацій, що відповідають   за надання допомоги потерпілому населенню.


    При оцінки умов формування гідрологічного режиму річок басейнів Сіверського Дінця у весняний період 2017 року Луганського обласного центру з гідрометеорології очкується вихід води на понижені ділянки заплави більшості річок басейну р. Сіверського Дінця. Аналіз розвитку гідрометеорологічної ситуації у продовж осінньо-зимового періоду дає підстави для висновків, що у разі інтенсивних весняних процесів, які будуть супроводжуватися опадами, переважно у випаді дощу, водопілля на річках можна очікувати в межах норми та дещо вище. Імовірний початок весняного водопілля 2017 року на річках басейну р. Сіверського Дінця перша-друга декади березня.

    За останні п'ять років на території Старобільського району підтоплення пов'язані із активним сніготаненням, весняним водопіллям, значним підняттям ґрунтових вод, сходження криги не відбувалось, річка Айдар за межі заплав не виходила, підтоплення низько водних мостів  було не більше тижня (використовувалися об’їзні шляхи) і не припиняло транспортного сполучення з населеними пунктами району, та якщо взяти до уваги ті роки коли річка на період паводку підіймалась за межи заплав та підтоплювала жилі будинки та об’єкти життєзабезпечення виникали проблемні питання з гідротехнічними спорудами на р. Айдар у межах району.

 

    З початку року на водних об’єктах району Старобільським МРВ ГУ ДСНС постійно ведеться моніторинг стану мостів, встановлення попереджувальних знаків, товщі криги та рівня води водойм з регульованим рівнем, проводяться спільні рейди  з РДА та відділом поліції щодо інструктажу серед населення в місцях масового підлідного лову риби та визначених місць заборонених для рибальства з метою попередження виникнення надзвичайних ситуацій на водних об’єктах району у зимовий період.

    На засіданні районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, протокол № 7 від 21.02.2017 року, був затверджений План дій райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, спеціалізованих служб ЦЗ району та МРВ ГУ ДСНС України в Луганській області щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені і паводків у 2017 році.

    Згідно цього Плану дій було проведено комісійне обстеження технічного стану мостів, які знаходяться на балансі Старобільського ДЄУ, проведено візуальний огляд струмків «Солений» та «Ерік» на предмет пропускної здатності талих та дощових вод, були виявлені недоліки які підлягають усуненню.

                                                                                                                                        (Карта зон підтоплення)

    Також проводяться рейди серед жителів міста, які знаходяться в зоні ймовірного підтоплення, з ними проводяться інструктажі з правил поведінки при виникненні ймовірного паводку