Відділ ГУ ДСНС інформує і роз’яснює

     18 травня 2017 відбулося навчання особового складу співробітників Старобільського слідчого ізолятора щодо дій виникнення пожежі, також для взаємодій під час навчань залучено спеціальні служби міста Старобільськ. Так співробітниками Національної поліції було перекритий рух транспорту для забезпечення вільного пересування підрозділів задіяних в навчанні. Станцією швидкої медичної допомоги надано допомогу "умовному потерпілому", з умовним діагнозом "Отруєння окисом вуглецю". Співробітниками Старобільського МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області було створено штаб пожежогасіння який забезпечував координацію дій гасіння умовної пожежі. Пожежно рятувальними підрозділами проведено розвідку та подано пожежні стволи для локалізації умовної пожежі. Такі навчання сприяють швидкому реагуванню на надзвичайні ситуації та правильність прийняття рішень, направлених,  на успішну ліквідацію подібних обумовлених подій.

   

   


Співробітники Старобільського МРВ ГУ ДСНС у Луганській області проводили інформаційно разьяснювальну роботу у шкільних та дошкільних закладах Старобілького району на тему: "Мінна безпека. Дотримання правил пожежної безпеки під час святкування травневих свят. Влаштування та експлуатація вогнегасників. Профілактика пожеж та пожежі в екосистемах"

 


    05.04.2017 року співробітники Старобільського МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області в релігійних закладах міста Старобільськ та Старобільського району  для забезпечення пожежної безпеки на об’єктах задіяних для святкування Великодня  проведено інструктажі та роз’яснювальні бесіди  з приводу пожежної безпеки, а також звернули увагу на утримання електричного господарства, шляхів евакуації та виконання заходів безпеки при користуванні свічками. Також настоятелям  церкви роз’яснено порядок дій на випадок виникнення пожежі та вручені пам’ятки.

 

 


Співробітники Старобільського МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області 22.03.2017 року провели профорієнтаційну роботу у загальноосвітніх закладах серед випускників 8-9 класів м. Старобільськ та Старобільського району.

 


Старобільський МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області

звертається до мешканців Старобільського району щодо дотримання Правил пожежної безпеки в Україні в екосистемах та нагадує про заборону розпалення багать, спалення сухої трави та очерету, що в свою чергу може призвести до значних матеріальних втрат,  та гибелі людей.

 

За минулу неділю в м. Старобільськ та Старобільському районі виникли пожежі:

09 березня  до Служби порятунку м. Старобільськ надійшло повідомлення від мешканцівСтаробільського району с. Підгорівка про загорання на відкритій територіїсухої трави на площі приблизно 4 Га.

09 березня  до Служби порятунку м. Старобільськ надійшло повідомлення від мешканців Старобільського району  с. Новоселівка, вул. Горького про загорання на відкритій територіїсухої трави на площі приблизно 4,8 Га.

09 березня  до Служби порятунку м. Старобільськ надійшло повідомлення від мешканців м. Старобільськ, вул. Південна про загорання на відкритій територіїсухої трави на площі приблизно 4,8 Га.

09 березня  до Служби порятунку м. Старобільськ надійшло повідомлення від мешканців Старобільського району  с. Підгорівка в районі телетранслятора  про загорання на відкритій територіїсухої трави та чегарників на площі приблизно 5 Га.

09 березня  до Служби порятунку м. Старобільськ надійшло повідомлення від мешканців Старобільського району  с. Підгорівка, вул. Інтернаціональна про загорання на відкритій територіїсухої трави та чегарників на площі приблизно 6Га.

Відповідальний інспектор:

Провідний інспектор Старобільського МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області Носаль Дмитро Григорович

 

10 березня  до Служби порятунку м. Старобільськ надійшло повідомлення від мешканців м. Старобільськ, кв. Ватутіна, 60 про загорання на відкритій територіїсухої трави на площі приблизно 1,5 Га.

 

10 березня  до Служби порятунку м. Старобільськ надійшло повідомлення від мешканців Старобільського району  с. Підгорівка, вул. Комунарів, 44про загорання на відкритій територіїсухої трави на площі приблизно 1Га

10 березня  до Служби порятунку м. Старобільськ надійшло повідомлення від мешканців Старобільського району  с. Гайдуківка про загорання на відкритій територіїочерету на площі приблизно 1 Га.

Відповідальний інспектор:

Головний інспектор Старобільського МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області Колєсов Степан Валерійович

 

11 березня  до Служби порятунку м. Старобільськ надійшло повідомлення від мешканців м. Старобільськ, вул. Лугова про загорання на відкритій територіїсухої травита очерету на площі приблизно 100м.кв.

 

11 березня  до Служби порятунку м. Старобільськ надійшло повідомлення від мешканців м. Старобільськ, пров. Робочий  про загорання на відкритій територіїсухої травина площі приблизно 0,5 Га

 

11 березня  до Служби порятунку м. Старобільськ надійшло повідомлення від мешканців Старобільського району с. Чмирівка, вул. Повіфтрянофлотська про загорання на відкритій територіїсухої трави таочерету  на площі приблизно 1 Га.

 

11 березня  до Служби порятунку м. Старобільськ надійшло повідомлення від мешканців Старобільського району с. Піщане, вул. Варошилова про загорання на відкритій території сухої трави та очерету  на площі приблизно 0,05Га.

Відповідальний інспектор:

Провідний інспектор Старобільського МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області Носаль Дмитро Григорович

12 березня  до Служби порятунку м. Старобільськ надійшло повідомлення від мешканців Старобільського району с. Половинкене, Горькогопро загорання на відкритій території сухої трави на площі приблизно 0,6Га.

12 березня  до Служби порятунку м. Старобільськ надійшло повідомлення від мешканців Старобільського району с. Хворостянівка, вул, Миру,про сараю. Збиток від пожежі складає 3000, врятовано матеріальних цінностей приблизно на 100000 грн.

Відповідальний інспектор:

Головний інспектор Старобільського МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області Василенко Іван Олександрович

 


  

 

   


     10.03.17р приблизно 7 годині 24 хвилин в житловому будинку в с. Половинкено, вул. Соснова. в результаті пожежі,   порушення Правил пожежної безпеки в Україні при експлуатації пічного опалення (піч галанка) загинула громадянка,власниця будинку. В результаті пожежі вогнем знищено диван, ліжко, кресло, холодильник, 6м.кв. дерев’яної підлоги, облицювання стін та стелі, домашні речі. Побічний збиток від пожежі склав  180251 гр.

 

 


   

09 березня  до Служби порятунку м. Старобільськнадійшло повідомлення від мешканців с. Підгорівка про загорання сухої трави на відкритій території.

    До місця  виклику негайно виїхав черговий караул Державної пожежно-рятувальної частини №6 ГУ ДСНС України у Луганській області Прибувши на місце події, встановлено що горить суха трава на площі приблизно 4 Га.

    Силами рятувальників вдалося запобігти поширення вогню на житловий масив потерпілих та загиблих не було.Причини виникнення пожежі наразі з'ясовуються.

 


   

 ПОВІНЬ, ПАВОДОК

Фактори небезпеки повеней та паводків: руйнування будинків та будівель, мостів; розмив залізничних та автомобільних шляхів; аварій на інженерних мережах; знищення посівів;жертви серед населення та загибель тварин.

Внаслідок повені, паводку починається просідання будинків та землі, виникають зсуви та обвали.

Дії у випадку загрози виникнення повені, паводка:

Уважно слухайте інформацію про надзвичайну ситуацію та інструкції про порядок дій, не користуйтесь без потреби телефоном, щоб він був вільним для зв’язку з вами.

Зберігайте спокій, попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку.

Дізнайтесь у місцевих органах державної влади та місцевого самоврядування місце збору мешканців для евакуації та готуйтесь до неї.

Підготуйте документи, одяг, найбільш необхідні речі, запас продуктів харчування на декілька днів, медикаменти. Складіть все у валізу. Документи зберігайте у водонепроникному пакеті. Від’єднайте всі споживачі електричного струму від електромережі, вимкніть газ.

Перенесіть більш цінні речі та продовольство на верхні поверхи або підніміть на верхні полиці.

Переженіть худобу, яка є у вашому господарстві, на підвищену місцевість.

Дії в зоні раптового затоплення під час повені, паводка:

Зберігайте спокій, уникайте паніки.

Швидко зберіть необхідні документи, цінності, ліки, продукти та інші необхідні речі.

Надайте допомогу дітям, інвалідам та людям похилого віку. Вони підлягають евакуації в першу чергу.

По можливості негайно залишіть зону затоплення.

Перед виходом з будинку вимкніть електро- та газопостачання, загасіть вогонь у грубах.

Зачиніть вікна та двері, якщо є час –закрийте вікна та двері першого поверху дошками (щитами).

Відчиніть хлів – дайте худобі можливість рятуватись.

Підніміться на верхні поверхи. Якщо будинок одноповерховий – займіть горішні приміщення.

До прибуття допомоги залишайтесь на верхніх поверхах, дахах, деревах чи інших підвищеннях, сигналізуйте рятівникам, щоб  вони мали змогу швидко вас знайти.

Перевірте чи немає поблизу постраждалих, надайте їм , по можливості ,

допомогу.

Потрапивши у воду , зніміть з себе важкий одяг і взуття,відшукайте поблизу предмети, якими можна скористатись до одержання допомоги.

Не переповнюйте рятувальні засоби (катери,човни,плоти)

Дії після повені, паводка:

Переконайтесь,що ваше житло не отримало внаслідок повені ніяких ушкоджень та не загрожує заваленням, відсутні провалини в будинках і навколо нього, не розбите скло і немає небезпечних уламків та сміття.

Не користуйтесь електромережею до повного осушення будинку.

Обов’язково кип’ятіть питну воду, особливо з джерел водопостачання, які були підтоплені.

Просушіть будинок, проведіть ретельне очищення та дезинфекцію забрудненого посуду і домашніх речей та прилеглої до будинку території.

Здійснюйте осушення затоплених підвальних приміщень поетапно, з розрахунку 1/3 об’єму води на добу.

  Електроприладами можна користуватись тільки після їх ретельного просушування.

Заборонено вживати продукти, які були підтоплені водою під час повені.

Позбавтесь від них та від консервації,що була затоплена водою і отримала ушкодження. Все майно що було затопленим, підлягає дезінфекції.

Дізнайся у  місцевих органах державної влади  та місцевого самоврядування адреси організацій, що відповідають   за надання допомоги потерпілому населенню.


    При оцінки умов формування гідрологічного режиму річок басейнів Сіверського Дінця у весняний період 2017 року Луганського обласного центру з гідрометеорології очкується вихід води на понижені ділянки заплави більшості річок басейну р. Сіверського Дінця. Аналіз розвитку гідрометеорологічної ситуації у продовж осінньо-зимового періоду дає підстави для висновків, що у разі інтенсивних весняних процесів, які будуть супроводжуватися опадами, переважно у випаді дощу, водопілля на річках можна очікувати в межах норми та дещо вище. Імовірний початок весняного водопілля 2017 року на річках басейну р. Сіверського Дінця перша-друга декади березня.

    За останні п'ять років на території Старобільського району підтоплення пов'язані із активним сніготаненням, весняним водопіллям, значним підняттям ґрунтових вод, сходження криги не відбувалось, річка Айдар за межі заплав не виходила, підтоплення низько водних мостів  було не більше тижня (використовувалися об’їзні шляхи) і не припиняло транспортного сполучення з населеними пунктами району, та якщо взяти до уваги ті роки коли річка на період паводку підіймалась за межи заплав та підтоплювала жилі будинки та об’єкти життєзабезпечення виникали проблемні питання з гідротехнічними спорудами на р. Айдар у межах району.

 

    З початку року на водних об’єктах району Старобільським МРВ ГУ ДСНС постійно ведеться моніторинг стану мостів, встановлення попереджувальних знаків, товщі криги та рівня води водойм з регульованим рівнем, проводяться спільні рейди  з РДА та відділом поліції щодо інструктажу серед населення в місцях масового підлідного лову риби та визначених місць заборонених для рибальства з метою попередження виникнення надзвичайних ситуацій на водних об’єктах району у зимовий період.

    На засіданні районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, протокол № 7 від 21.02.2017 року, був затверджений План дій райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, спеціалізованих служб ЦЗ району та МРВ ГУ ДСНС України в Луганській області щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені і паводків у 2017 році.

    Згідно цього Плану дій було проведено комісійне обстеження технічного стану мостів, які знаходяться на балансі Старобільського ДЄУ, проведено візуальний огляд струмків «Солений» та «Ерік» на предмет пропускної здатності талих та дощових вод, були виявлені недоліки які підлягають усуненню.

                                                                                                                                        (Карта зон підтоплення)

    Також проводяться рейди серед жителів міста, які знаходяться в зоні ймовірного підтоплення, з ними проводяться інструктажі з правил поведінки при виникненні ймовірного паводку