Шановні громадяни Старобільського району!

З 1 жовтня 2020 року розпочався опалювальний сезон 2020-2021 р.р. Головним механізмом забезпечення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг є програма житлових субсидій, яка діє в Україні з 1995 року.

Завдяки програмі житлових субсидій громадяни отримують соціальну допомогу в готівковій або безготівковій формі, розмір якої розраховується виходячи з розміру середньомісячного доходу домогосподарства.  Житлова субсидія розраховується на підставі соціальних нормативів (постанова КМУ від 06.08.2014 року № 409) а саме:

Соціальний норматив житлової площі 13,65 м.кв. на особу та додатково 35,22 м.кв. площі на сім’ю, але не більше фактичного розміру житлової площі домогосподарства;
Водопостачання (водовідведення) – 3,6 м. куб на особу;
Газопостачання на опалення – 4м.куб. на 1кв.м. соціального нормативу житлової площі (з урахування коригуючого коефіцієнту кліматичних умов: 4,256 м. куб.);
Газопостачання на приготування їжі – 5,4 м. куб. для плити без гарячого підігріву води; 10.5 м. куб. газу для плити з підігрівом води газовим водонагрівачем;
Розподіл природного газу в межах соціального нормативу газопостачання на опалення та приготування їжі;
Вивезення побутового сміття та теплопостачання ( у разі наявності) в межах затверджених нормативів органами місцевого самоврядування.

Умови, при яких житлову субсидію не може бути призначено, визначені у пункті 14 Порядку призначення житлових субсидій ( в редакцій постанови КМУ від 21.10.1995 р. № 848). Але у всіх випадках можливе позитивне вирішення питання призначення житлової субсидії за рішенням комісії райдержадміністрації, виходячи з конкретних обставин, що склалися у домогосподарстві, з урахуванням акту обстеження матеріально - побутових умов проживання сім’ї (складається соціальними інспекторами управління).

Таким чином, якщо домогосподарство відчуває скруту, не змогли своєчасно оплатити комунальні послуги, через що утворилася заборгованість понад 340 грн, за умови укладання договору на її погашення, призначення житлової субсидії можливе і Ви не залишитеся без державної соціальної підтримки.

Субсидія з початку опалювального сезону може бути призначена, якщо звернення за нею надійшло протягом двох місяців (до 1 грудня) від початку такого сезону.

Звертаємо Вашу увагу, що управлінням проводиться перепризначення житлових субсидій 6014 домогосподарствам, які користувалися нею в попередньому опалювальному сезоні, враховуючи і ті домогосподарства за рішенням комісії, в автоматичному режимі, без нових звернень.

Звертайтеся до управління (якщо Ви раніше не отримували житлову субсидію):

Письмові заяви та декларації можна направити поштою на адресу: м. Старобільськ, вул. Центральна, 36;
За допомогою електронного архіву Мінсоцполітики за посиланням https://subsidii.mlsp.gov.ua (при наявності цифрового електронного підпису);
Через уповноважену особу сільської ради за місцем проживання.

Телефони для довідок : 050 989 58 31, (6461) 2 19 80