Розвиток підприємництва та стимулювання самозайнятості безробітних громадян

З 1 травня 2020 року Урядом був введений новий вид допомоги - на дітей у віці до 10 років, батьки яких є фізичними особами підприємцями 1-2 групи на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID – 19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 таку допомогу через управління соціального захисту населення РДА оформили і отримували 94 сім’ї, сума фінансування на 1.07.20р. склала 211,4 тис. грн.

Для розвитку підприємництва та стимулювання самозайнятості безробітних громадян протягом звітного періоду одна безробітна особа отримала одноразову виплату допомоги по безробіттю та відкрили власну справу обрав сферу діяльності: роздрібна торгівля одягом у спеціалізованих магазинах.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року № 306 про Порядок надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID – 19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, Старобільським районним центром зайнятості надана допомога по частковому безробіттю на період карантину 274 фізичним особам - підприємцям, та 36 роботодавцям, які звернулися за отриманням коштів для виплати 174 працівникам, допомоги по частковому безробіттю на період карантину та протягом 30 календарних днів з дня зупинення (скорочення) діяльності.

Українська об’єднана кредитна спілка розпочала співпрацю з проєктом USAID «Економічна підтримка Східної України» в рамках гранту «Доступні кредити», яка триватиме до 31 грудня 2020 року.

Грантова угода передбачає надання фінансування кредитним спілкам Луганської, Донецької та Запорізької областей для подальшого кредитування малих та середніх виробників у галузі сільського господарства, бджільництва, овочівництва та туризму.

Через мережу локальних кредитних спілок – членів УОКС у цих регіонах фізичні особи, які здійснюють діяльність у вищеназваних сферах, зможуть отримати доступні мікро кредити у розмірі не більше 100 тис. гривень під 15 % річних.

У Старобільському районі кредитування надається через Кредитну спілку «Фермер», м. Старобільськ.