Повідомлення УСЗН за попередні роки (архів записів)

<назад


Шановні громадяни Старобільського району!


Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2020 рік


ЛЕГАЛЬНА ЗАЙНЯТІСТЬ – СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ В МАЙБУТНЬОМУЛЕГАЛЬНА ЗАЙНЯТІСТЬ – СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ В МАЙБУТНЬОМУ


МІНІМАЛЬНІ ГАРАНТІЇ ОПЛАТИ ПРАЦІ


Увага! Верифікація державних виплат!


Кризовий центр для жінок із дітьми «Місто добра»


Створення нових робочих місць


Паспорти бюджетних програм мiсцевого бюджету на 2020 рiк


Вакансії для працевлаштування осіб з інвалідністю


Графік роботи виїздних бригад центрів протезування


Інформація про установи, організації, заклади незалежно від форм власності, фізичних осіб-підприємців, які включені до переліків суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації регіональними та місцевими органами соціального захисту населення по Старобільському району


Психологічна реабілітація учасників антитерористичної операції


Реабілітація дітей з інвалідністю


Порядок укладання колективних договорів,

здійснення повідомної реєстрації


Хто і де може проходити альтернативну (невійськову) службу


           Звіт про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету за 2019 рік (інші програми та заходи у сфері охорони здоров'я)


Верифікація державних виплат


Оцінка ефективності бюджетної програми за 2019 рік (інші програми та заходи у сфері охорони здоров'я) ч.1

Оцінка ефективності бюджетної програми за 2019 рік (інші програми та заходи у сфері охорони здоров'я) ч.2


Легалізація робочих місць та заробітної плати – соціальна захищеність кожного працюючого громадянина


Управлінню соціального захисту населення Старобільської РДА надана гуманітарна допомога від представників програми розвитку ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP)


Управлінням соціального захисту населення Старобільської РДА перераховано кошти особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім в’язням концентраційних таборів

 


Соціальний проект - Навчання ІТ спеціальностям та працевлаштування людей з інвалідністю

“Ти можеш усе” Можливості безмежні!”

                                                                                                                                                              ДОДАТОК


Реєстр галузевих (міжгалузевих), територіальних угод, колективних договорів, змін і доповнень до них


Особливості  оновленого 21.08.2019 Порядку повідомної реєстрації  галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів


 Зміни до паспорту бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік


Управлінням соціального захисту населення Старобільської РДА перераховано кошти особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім в’язням концентраційних таборів

 


До уваги осіб з інвалідністю!

 

29 листопада 2019 року, о 9 год. 00 хв., у районном Центрі зайнятості відбудеться ярмарок вакансій  з працевлаштування осіб з інвалідністю. Підприємства району запропонують вакансії незайнятих робочих місць для осіб з інвалідністю.

Бажаючих працевлаштуватися запрошуємо відвідати ярмарок вакансій.

Більш детальну інформацію можна отримати в Управлінні соціального захисту населення Старобільської районної державної адміністрації за адресою: м. Старобільськ, вул. Центральна, 36, каб. 103, телефон (06461) 21303 або в районному Центрі зайнятості (м. Старобільськ, кв. Ватутіна, 68, телефон (06461) 33410.


                                                                              До уваги пільговиків району

Згідно з постановою Кабінету Міністрів  України від 17.04.2019 року № 373 “Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі” з 1 жовтня 2019 року запроваджено новий механізм надання пільг.

Існує дві форми надання пільг: грошова безготівкова форма та грошова готівкова форма.

Виплата розрахункової суми пільги у грошовій безготівковій формі здійснюється шляхом перерахування коштів на рахунок Мінсоцполітики в АТ “Ощадбанк”. При цьому АТ “Ощадбанк” веде персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходять для виплати пільг для перерахування комунальним підприємствам.

Пільговики, які отримують пільгу у грошовій безготівковій формі (а це переважна більшість громадян району) оплачують комунальні послуги як і раніше з урахуванням відсотку платежу на який вони мають право.

Пільговики, які виявили бажання отримувати пільги в готівковій формі, з початку опалювального ( неопалювального) сезону подають до 15 жовтня       (15 травня)  до управління соціального захисту населення заяву, у якій зазначають виплатні реквізити. Пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, (в нашому районі 36 пільговиків)  зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми виплаченої таким пільговикам готівкою.

За отриманням інформації про будь-які питання, пов’язані з нарахуванням пільги, пільговики звертаються до управління соціального захисту населення.

За отриманням інформації про спожиті послуги, нараховані суми за послуги, розмір заборгованості (переплати) пільговики звертаються до підприємств, виконавців житлово-комунальних послуг.

За отриманням інформації про операції, здійснені за обліковим записом пільговика щодо перерахування коштів підприємствам, що надаютьжитлово-комунальні послуги, пільговики звертаються в АТ “Ощадбанк”.


До уваги громадян, які користуються послугами по виготовленню протезно-ортопедичних виробів по індивідуальному замовленню!

 

13 листопада  2019 року з 10.00 до 12.00 години виїздна бригада протезно-ортопедичного підприємства ФОРВАРД ОРТО, будуть проводити прийом громадян пільгової категорії населення Луганської області, яким за медичними показаннями рекомендовано забезпечення протезно-ортопедичними виробами і видані відповідні направлення районним Управлінням соціального захисту населення. 

Прийом замовлень буде здійснюватись в районному клубі «Ветеран» за адресою: м.Старобільськ, вул. Миру,2.

Більш детальну інформацію можна отримати в районному Управлінні соціального захисту населення Старобільської  райдержадміністрації,  кабінет № 103, або за телефоном  т. 0504306153.


До уваги громадян, які користуютья послугами по виготовленню  протезно-ортопедичних виробів за індивідуальним замовленням!

 

08 серпня 2019 року з 8.00 год. до 12.00 год. виїзна бригада Харківського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства буде проводити прийом громадян пільгової категорії населення, яким за медичними показаннями, рекомендовано забезпечення протезно-ортопедичними виробами та видані відповідні направлення. 

Прийняття замовлень буде здійснюватись у приміщенні районного клубу «Ветеран»  за адресою: м. Старобільськ, вул. Миру, 2.

Більш детальну інформацію можна отримати в Управлінні соціального захисту населення Старобільської районної державної адміністрації за адресою: м. Старобільськ, вул. Центральна, 36, кабінет № 103, або за телефоном: (06461)21303.

Адміністрація УСЗН

Старобільської РДА


 

 

Управління соціального захисту населення інформує одержувачів житлових субсидій

Умови призначення житлових субсидій визначені Положенням про Порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (зі змінами та новими редакціями). Відповідно до Закону України від 09.11.2017 року № 2189-VII «Про житлово-комунальні послуги». Урядом проводяться ряд змін з питань надання житлових субсидій і пільг на житлово-комунальні послуги.

Так в січні 2019 року запроваджено монетизацію житлових субсидій в готівковій формі для одержувачів, які подали заяви на її призначення в січні поточного року. Така монетизація проходить на рівні управлінь соціального захисту населення, Ощадного банку та комунальних підприємств без участі громадян. Кількість сімей охоплених монетизацією субсидій у готівковій формі складає 78 осіб (домогосподарств).

З 1 березня 2019 року Урядом реалізується механізм надання житлових субсидій у грошовій формі для одержувачів, яким субсидію призначено до 31 грудня 2018 року. Таких домогосподарств в Старобільському районі – 7042:

- пенсіонерам – Пенсійним фондом України разом з пенсійною виплатою (виплата субсидії здійснюється поштою або її зараховують на пенсійний банківський рахунок)

- особам, які не одержують пенсію – АТ «Ощадбанк» шляхом виплати субсидії через банківський грошовий переказ, а в подальшому на особистий картковий рахунок.

В процесі реалізації грошового механізму виник ряд проблем, які носять технічний характер невдосконаленого механізму, а саме:

1) Через технічні проблеми певна частина одержувачів пенсії не була ідентифікована Пенсійним фондом України як одержувачі пенсії і як наслідок, виплата субсидій у грошовій формі спрямована на АТ «Ощадбанк». Які дії в цьому випадку:

- якщо стан здоров’я дозволяє Вам звернутися до будь-якого відділення Ощадбанку – зверніться, будь ласка, та отримайте належні Вам кошти.

- якщо стан здоров’я не дозволяє Вам звернутися до АТ «Ощадбанк» - горошовий переказ може отримати особа, на яку оформлена відповідна довіреність в установленому Законом порядку. Стаття 245 Цивільного кодексу України передбачає різні форми довіреності, зокрема, довіреність особи, яка проживає у населеному пункті де немає нотаріусів, може бути посвідчена уповноваженою на це особою органу місцевого самоврядування за місцем проживання (сільська рада відповідної території)

- або вирішити питання зателефонувавши на гарячу лінію АТ «Ощадбанк» 0-800-210-800.

2) Якщо в АТ «Ощадбанк» при виплаті коштів виявлені розбіжності в персональних даних – звернутися до управління соціального захисту населення за адресою: м. Старобільськ, вул. Центральна, 36, каб. 4, для внесення змін та подання уточненої інформації Мінсоцполітики України для корегування виплатних даних.


Паспорти бюджетних програм місцевого бюджету на 2019 рік


Оцінка ефективності бюджетної програми за 2018 рік


Звіти про виконання паспортів бюджетних програм місцевого бюджету за 2018 рік


До уваги осіб з інвалідністю!

27 березня 2019 року, о 10 год.00 хв. в районному Центрі зайнятості відбудеться ярмарка вакансій щодо працевлаштування осіб з інвалідністю. Підприємства району запропонують вакансії вільних робочих місць для зазначеної категорії громадян. Бажаючих працевлаштуватися пропонуємо відвідати ярмарку вакансій.

Більш детальнішу інформацію можна отримати в Управлінні  соціального захисту населення (тел.2-27-46) і в районному Центрі зайнятості (тел.3-34-10).


ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік (Управління соціального захисту населення райдержадміністрації) 

ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік (КУ "Терцентр")

ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік (РЦСССДМ)


Спільний наказ Управління фінансів та Управління соціальнього захисту Старобільської райдержадміністрації від 27.12.2018 р. №42-0/47 "Про внесення змін до спільного наказу від 05.02.2018 р. №5/10"

Спільний наказ Управління фінансів та Управління соціальнього захисту Старобільської райдержадміністрації від 11.12.2018 р. №39-0/46 "Про внесення змін до спільного наказу від 05.02.2018 р. №5/10"

Спільний наказ Управління фінансів та Управління соціальнього захисту Старобільської райдержадміністрації від 12.09.2018 р. №26-0/29 "Про внесення змін до спільного наказу від 05.02.2018 р. №5/10"

Спільний наказ Управління фінансів та Управління соціальнього захисту Старобільської райдержадміністрації від 07.08.2018 р. №21/28 "Про внесення змін до спільного наказу від 05.02.2018 р. №5/10"

Спільний наказ Управління фінансів та Управління соціальнього захисту Старобільської райдержадміністрації від 03.05.2018 р. №15/18 "Про внесення змін до спільного наказу від 05.02.2018 р. №5/10"

Спільний наказ Управління фінансів та Управління соціальнього захисту Старобільської райдержадміністрації від 05.02.2018 р. №5/10 "Про затвердження паспортів бюджетних програм на 2018 рік по управлінню соціальнього захисту Старобільської райдержадміністрації Луганської області"


Шановні громадяни, що мають статус особи з інвалідністю внаслідок війни!

Управління  соціального захисту населення Старобільської районної державної адміністрації запрошує Вас для отримання листів талонів (на 2019-2024 рр.) на право одержання ветераном війни проїзних квитків на проїзд залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом.

Талони можна отримати за адресою: вул.Центральна, буд. 36,м. Старобільськ,1 поверх, 1 кабінет з 8-00 до 12-00 год. та з 13-00 до 17-00 год., телефон для довідок: 2-27-46.

При собі мати паспорт громадянина України та посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни (інваліда війни).


 

Про граничні показники вартості твердого палива і скрапленого газу у 2019 році при наданні пільг та субсидій

Відповідно до статті 102  Бюджетного кодексу України, постанов Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року № 356 “Про встановлення мінімальних норм забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості для надання пільг і житлових субсидій за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам”, від 31.01.2007 № 77 «Про затвердження Порядку надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» для надання пільг і житлових субсидій населенню на придбання твердого палива і скрапленого газу за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2019 році застосовуються граничні показники вартості:

твердого палива – 2603,55 грн за 1 тонну;
скрапленого газу  - 260,36 грн. за 1 балон.

Мінімальні норми забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом для надання пільг – 1 тонна та 1 балон на домогосподарство на рік, субсидії – відповідно 2 тонни  на домогосподарство на рік та 2 балони на сім’ю із 1-2 осіб.


 

До уваги громадян, які користуються послугами по виготовленню протезно-ортопедичних виробів

по індивідуальному замовленню!

7 лютого  2019 року з 08.00 до 12.00 години виїздна бригада Харківського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства, будуть проводити прийом громадян пільгової категорії населення Луганської області, яким за медичними показаннями рекомендовано забезпечення протезно-ортопедичними виробами і видані відповідні направлення районним управлінням соціального захисту населення. 

Прийом замовлень буде здійснюватись в районному клубі «Ветеран» за адресою: м.Старобільськ, вул. Миру,2.

Більш детальну інформацію можна отримати за телефоном в районному управлінні соціального захисту населення Старобільської райдержадміністрації в кабінеті № 3 за телефоном 2-27-46.


 

До уваги громадян, які користуються послугами по виготовленню протезно-ортопедичних виробів по індивідуальному замовленню!

20 грудня  2018 року з 08.00 до 12.00 години виїздна бригада Харківського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства, та 18  грудня 2018 року з 09.00 до 11.00 години виїздна бригада приватного підприємства «Форвард-Орто» будуть проводити прийом громадян пільгової категорії населення Луганської області, яким за медичними показаннями рекомендовано забезпечення протезно-ортопедичними виробами і видані відповідні направлення районним управлінням соціального захисту населення. 

Прийом замовлень буде здійснюватись в районному клубі «Ветеран» за адресою: м.Старобільськ, вул. Миру, 2.

Більш детальну інформацію можна отримати за телефоном в районному управлінні соціального захисту населення Старобільської райдержадміністрації в кабінеті №3 за телефоном 2-27-46.


 

Про врегулювання питання встановлення статусу особи з інвалідністю внаслідок війни цивільним особам, які отримали  інвалідність внаслідок поранень чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території проведення антитерористичної операції

 

Відповідно до пункту 4 статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” до осіб, які належать до осіб з інвалідністю внаслідок війни належать особи, які стали інвалідами внаслідок поранень чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних, зокрема,  від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території проведення антитерористичної операції до 1 грудня 2014 року, а з 1 грудня 2014 року – на території проведення антитерористичної операції, де органи державної влади здійснюють свої повноваження, та в населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, під час проведення антитерористичної операції.

09.11.2018 року вступив в дію наказ Міністерства соціальної політики України від 25.09.2018 № 1411 ”Про затвердження Положення про міжвідомчу комісію з питань   установлення  фактів отримання особами поранень чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території проведення антитерористичної операції”, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22 жовтня 2018 р. за № 1186/32638 і яким врегульовано питання встановлення статусу особи з інвалідністю внаслідок війни цивільним особам, які отримали зазначені вище ушкодження здоров’я.

Для встановлення факту одержання таких ушкоджень постраждалій особі або її представнику за дорученням, оформленим в установленому законом порядку, необхідно надіслати до Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції (адреса: пров. Музейний, 12, м. Київ, 01001)заяву за встановленою формою та такі документи: копії сторінок паспорта громадянина України; копія документа, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, виданого органом доходів і зборів (для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомила про це відповідному органу і має відповідну відмітку в паспорті громадянина України, - копію сторінки паспорта з такою відміткою); копії первинних медичних облікових документів; висновок медичного експерта, що засвідчує факт отримання поранень та інших ушкоджень здоров’я від боєприпасів; копія довідки медико-соціальної експертної комісії про групу і причину інвалідності; довідка про відсутність (наявність) судимості за злочин проти основ національної безпеки України або злочин проти громадської безпеки у постраждалої особи; витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань про відкриття кримінального провадження стосовно факту отримання постраждалою особою поранень чи інших ушкоджень здоров’я від боєприпасів; інші документи, які можуть засвідчити отримання постраждалою особою ушкоджень здоров’я від боєприпасів на території проведення антитерористичної операції.

Рішення міжвідомчою комісією приймається в місячний строк з дня отримання документів. У разі встановлення причинного зв’язку особа подає вказане рішення до Медико-соціальної експертної комісії, яка протягом п’яти днів видає довідку про групу та причину інвалідності.

За більш детальною інформацією звертатись за адресою: вул. Центральна, 36, м. Старобільськ, 1 поверх, 1 каб.,  тел. 2-27-46.  


 

До уваги осіб з інвалідністю!

29 листопада 2018 року о 10-й годині ранку в районному Центрі зайнятості відбудеться ярмарка вакансій щодо працевлаштування осіб з інвалідністю. Підприємства району запропонують вакансії вільних робочих місць для осіб з інвалідністю. Бажаючих працевлаштуватися пропонуємо відвідати ярмарку вакансій.

Більш детальнішу інформацію можна отримати в управлінні  соціального захисту населення (тел.2-27-46) і в  районному Центрі зайнятості (тел.3-34-10). 


 

До уваги учасників бойових дій – учасників Антитерористичної операції!

   В Управлінні соціального захисту населення Старобільської райдержадміністрації є одне вакантне місце для проходження курсу психологічної реабілітації у санаторії «Орізонт»смт. Сергіївка, Одеської області. Орієнтовна дата заїзду 25 жовтня 2018 року. В разі згоди бажаючого учасника бойових дій, можливо перенести термін заїзду на 2-3 дні. Тривалість курсу 18 календарних днів. Послуги з психологічної реабілітації (робота з психологами, проживання, харчування) надаються безкоштовно.

  З переліком документів, необхідних для проходження психологічної реабілітаціїможливо ознайомитися, звернувшись до Управління соціального захисту населення м. Старобільськ, вул.Центральна, 36, кабінет № 3, або за телефоном (06461 22746).


 

До уваги громадян, які користуються послугами по виготовленню протезно-ортопедичних виробів по індивідуальному замовленню!

 

   16 серпня  2018 року з 08.00 до 12.00 години виїзна бригада Харківського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства, та 21 серпня 2018 року з 09.00 до 11.00 години виїзна бригада приватного підприємства «Форвард-Орто» будуть проводити прийом громадян пільгової категорії населення Луганської області, яким за медичними показаннями рекомендовано забезпечення протезно-ортопедичними виробами і видані відповідні направлення районним управлінням соціального захисту населення. 

    Прийом замовлень буде здійснюватись в районному клубі «Ветеран» за адресою: м.Старобільськ, вул. Миру, 2.

   Більш детальну інформацію можна отримати за телефоном в районному управлінні соціального захисту населення Старобільської райдержадміністрації в кабінеті № 3 за телефоном 2-27-46.


 

ПСИХОЛОГІЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ

УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ У 2018 РОЦІ

 

У зв’язку із надходженням документів до районного управління соціального захисту населення від санаторно-курортного закладу ТОВ «Примор’я» смт. Сергіївка, Одеської області на базі санаторію імені Сергія Лазощодо надання послуг з психологічної реабілітації учасникам бойових дій – учасникам антитерористичної операції, зазначений заклад включено до переліку закладів, які здійснюють надання послуг з психологічної реабілітації.

Таким чином, на теперішній час суб’єктами надання послуг із психологічної реабілітації учасникам антитерористичної операції у 2018 році визначено такі заклади: санаторій «Токарі» с. Токарі, м. Лебедин Сумської області, санаторій «Орізонт» ДП «Південь-Курорт-Сервіс», смт. Сергіївка, Білгород-Дністровський район Одеської області, ТОВ «Примор’я» на базі санаторію імені Сергія Лазо, смт. Сергіївка Одеської області.

Нагадуємо, що метою психологічної реабілітації є: збереження або відновлення фізичного тапсихологічного здоров’я, зниження частоти та тяжкості наслідків перенесених бойовихпсихічних травм у формі гострих стресових реакцій, запобігання інвалідності,профілактика агресивної та саморуйнівної поведінки, відновлення порушених (втрачених)психічних функцій до оптимального рівня їх вираженості.

Послуги з психологічної реабілітації надаються окремо або в комплексі з іншими оздоровчими, фізкультурно-спортивними, санаторно-курортними, медико-психологічними та соціальними послугами.

Для проходження психологічної реабілітації учасник антитерористичної операції або його законний представник звертається до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування), а для діючих військовослужбовців - за місцем перебування (розташування військової частини (підрозділу).

Учасник антитерористичної операції обирає заклад, де бажає отримувати послуги зпсихологічної реабілітації та дату їх проведення.

До заяви на психологічну реабілітацію учасник антитерористичної операції додає копії тапред’являє оригінали таких документів: посвідчення учасника бойових дій, або особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни та документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з безпосереднім перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення.
Після надходження від обраного учасником антитерористичної операції реабілітаційного закладу письмового підтвердження щодо готовності надання послуг із психологічної реабілітації та узгодження дати початку її проведення, управління укладає договір із закладом, обраним учасником антитерористичної операції та самим учасником АТО утрьох примірниках.

Строки надання послуг із психологічної реабілітації визначаються індивідуально длякожного отримувача послуг з урахуванням його потреб, узгоджуються з отримувачем послуг або його законним представником після комплексного визначення індивідуальних потреб і зазначаються в індивідуальному плані. У разі надання послуг із психологічної реабілітації без забезпечення харчування та проживання тривалість курсу не перевищує 40 облікових одиниць.

У разі проходження психологічно їреабілітації у стаціонарних умовах тривалість курсу неперевищує 18 днів.

За більш детальною інформацією запрошуємо учасників антитерористичної операції звертатися до кабінету № 3 управління соціального захисту населення Старобільської райдержадміністрації., або за телефоном 22746. Графік роботи: понеділок - четвер з 8.00 до 17.00 (перерва - з 12.00 до 13), п’ятниця –неприйомний день.


 

Луганський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Відродження»

 

Управління соціального захисту населення Старобільської райдержадміністрації інформує, що з 01 вересня 2017 року в м. Кремінна Луганської області відновив роботу Луганський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Відродження»(код ЄДРПОУ 26576832) за адресою:пров. Дружби, 5в, м.Кремінна, Луганська обл., Україна,92900, е-mail:centr-vidrodzennya@ukr.net

Комунальна установа  «Луганський обласний Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Відродження» (далі – Центр) є реабілітаційною установою органів соціального захисту населення регіонального рівня, цільовим призначенням якої є здійснення комплексу реабілітаційних заходів для дітей з інвалідністюдо 18 років, а також дітей, які мають ризик отримати інвалідність, спрямованих напопередження (запобігання), зменшення або подолання фізичних, психічних розладів, коригуванняпорушень розвитку, навчання основним соціальним та побутовим навичкам, розвиток здібностей, проведення медичного супроводу дітей з інвалідністю, створення передумов для їх максимальної інтеграції у суспільство та забезпечення підготовки батьків, що виховують дітей з інвалідністю, до продовження реабілітаційного процесу цих дітей поза межами Центру (соціально-педагогічний патронат таких сімей).

На даний час Центр розміщується в орендованих приміщеннях.

Відділення (ранньої) соціальної реабілітації, відділення фізичної реабілітації, відділення психолого-педагогічної реабілітації знаходяться за адресою:КУ Кремінська РТМОРайонна лікарня, вул. Перемоги1а, м. Кремінна, Луганська обл.

Адміністрація Центру знаходяться за адресою:вул. Банкова 5, м. Кремінна, Луганська обл.

Для забезпечення своєчасної, доступної допомоги сім'ям, які виховують дітей з інвалідністюі проживають на віддалених територіях на базі Центру створена служба соціального патронату.

Реабілітаційні послугив Центрі надаються відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 80 «Про затвердження Порядку надання інвалідам, дітям-інвалідам і дітям віком до двох років,які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності, реабілітаційних послуг» для дітей з числа групи ризику, незалежно від віку, за умови наявності довідки лікувально-консультативної комісії, в якій визначено необхідність реабілітаційних послуг.

Крім того, зазначаємо що  фахівцями Центру проводиться робота виїзних груп по регіону, для визначення потреб населення даного регіону в отримані реабілітаційних послуг,проведення  первинного психо-педагогічного обстеження дітей з інвалідністю, надання консультацій батькам.

За більш детальною інформацією щодо реабілітації в Центрі потрібно звернутися за тел. 066 755 1575.


 

Відбувся ярмарок вакансій для працевлаштування осіб з інвалідністю

 

   20 червня 2018 року в районному центрі зайнятості відбувся ярмарок вакансій для працевлаштування осіб з інвалідністю. Свою роботу ярмарок розпочав о 10 год. На ярмарок були запрошені спеціалісти районного управління соціального захисту населення, роботодавці району, серед яких: ПАТ «Старобільський молокозавод», фермерські господарства «Альтаїр»,  «Поніт», ФГ «Степове», ФГ «Вікторія 2012», ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання»,   запропонували вільні місця для працевлаштування осіб з інвалідністю.

   Ярмарок відвідали 12 осіб. Вони отримали змогу проконсультуватися із роботодавцями щодо вакантних місць, умов праці та оплати.

.

Адміністрація УСЗН

Старобільської РДА


 

Психологічна реабілітація учасників антитерористичної операції у 2018 році

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 р. № 1057 затверджено Порядок проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції.

Метою психологічної реабілітації є: збереження або відновлення фізичного та психологічного здоров’я, зниження частоти та тяжкості наслідків перенесених бойових психічних травм у формі гострих стресових реакцій, запобігання інвалідності,профілактика агресивної та саморуйнівної поведінки, відновлення порушених (втрачених)психічних функцій до оптимального рівня їх вираженості.

Реабілітація передбачає надання таких послуг: психологічна діагностика, психологічна просвіта та інформування, консультування, психологічна підтримка та супроводження,психотерапія, групова робота.

Послуги з психологічної реабілітації надаються окремо або в комплексі з іншими оздоровчими, фізкультурно-спортивними, санаторно-курортними, медико-психологічними та соціальними послугами.

Для проходження психологічної реабілітації учасник антитерористичної операції або його законний представник звертається до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування), а для діючих військовослужбовців - за місцем перебування (розташування військової частини (підрозділу).

Рішенням комісії з відбору суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації учасникам антитерористичної операції у 2018 році визначено такі заклади – суб’єкти надання послуг із психологічної реабілітації: санаторій «Токарі» с. Токарі, м. Лебедин Сумської області, санаторій «Орізонт» ДП «Південь-Курорт-Сервіс», смт. Сергіївка, Білгород-Дністровський район Одеської області.

Учасник антитерористичної операції обирає заклад, де бажає отримувати послуги з психологічної реабілітації та дату їх проведення.

До заяви на психологічну реабілітацію учасник антитерористичної операції додає копії та пред’являє оригінали таких документів: посвідчення учасника бойових дій, або особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни та документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з безпосереднім перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення.

Після надходження від обраного учасником антитерористичної операції реабілітаційного закладу письмового підтвердження щодо готовності надання послуг із психологічної реабілітації та узгодження дати початку її проведення, управління укладає договір із закладом, обраним учасником антитерористичної операції та самим учасником АТО утрьох примірниках.

Строки надання послуг із психологічної реабілітації визначаються індивідуально для кожного отримувача послуг з урахуванням його потреб, узгоджуються з отримувачем послуг або його законним представником після комплексного визначення індивідуальних потреб і зазначаються в індивідуальному плані. У разі надання послуг із психологічної реабілітації без забезпечення харчування та проживання тривалість курсу не перевищує 40 облікових одиниць.

У разі проходження психологічної реабілітації у стаціонарних умовах тривалість курсу не перевищує 18 днів.

За більш детальною інформацією запрошуємо учасників антитерористичної операції звертатися до кабінету № 3 управління соціального захисту населення Старобільської райдержадміністрації., або за телефоном22746. Графік роботи: понеділок - четвер з 8.00 до 17.00 (перерва - з 12.00 до 13), п’ятниця –неприйомний день.


 

Про встановлення зв’язку інвалідності з пораненням

чи іншим ушкодженням здоров’я

 

Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” до осіб, які належать до осіб з інвалідністю внаслідок війни належать особи, які стали інвалідами внаслідок поранень чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних, зокрема від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території проведення антитерористичної операції до 1 грудня 2014 року, а з 1 грудня 2014 року – на території проведення антитерористичної операції, де органи державної влади здійснюють свої повноваження, та в населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, під час проведення антитерористичної операції.

Порядок встановлення зв’язку інвалідності з пораненнями чи іншими ушкодженнями здоров’я затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 р. № 306. Згідно з зазначеним порядком рішення про встановлення факту одержання особою ушкодження здоров’я від боєприпасів на території проведення антитерористичної операції ухвалюється міжвідомчою комісією з питань встановлення факту отримання особами поранень чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території проведення антитерористичної операції, яку утворює Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

Для встановлення факту одержання особою ушкодження здоров’я від боєприпасів на території проведення антитерористичної операції постраждала особа або її  представник за дорученням, оформленим в установленому законом порядку, надсилає Державній службі у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції заяву за формою, встановленою Мінсоцполітики (на сьогоднішній день заява знаходиться на стадії розробки).

До заяви додаються такі документи: копії сторінок паспорта громадянина України; копія документа, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків; копії первинної медичної облікової документації, форми яких затверджені МОЗ; висновок медичного експерта, що засвідчує факт отримання поранень та інших ушкоджень здоров’я від боєприпасів; копія довідки медико-соціальної експертної комісії про групу і причину інвалідності; довідка про відсутність (наявність) судимості за злочин проти основ національної безпеки України або злочин проти громадської безпеки у постраждалої особи; витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань про відкриття кримінального провадження стосовно факту отримання постраждалою особою поранень чи інших ушкоджень здоров’я від боєприпасів; інші документи, які можуть засвідчити отримання постраждалою особою ушкоджень здоров’я від боєприпасів на території  проведення антитерористичної операції.

Міжвідомча комісія розглядає подані документи, надсилає необхідні запити, у разі потреби уточнює інформацію про постраждалу особу, і в місячний строк з дня надходження документів ухвалює рішення про встановлення факту одержання постраждалою особою ушкодження здоров’я від боєприпасів або рішення про відмову у встановленні факту одержання постраждалою особою ушкодження здоров’я від боєприпасів на території проведення антитерористичної операції.

Ухвалене міжвідомчою комісією рішення протягом трьох робочих днів надсилається особі, яка подала документи на розгляд.

Для встановлення причинного зв’язку інвалідності з ушкодженням здоров’я від боєприпасів, така особа або її представник подає медико-соціальній експертній комісії, яка проводила медико-соціальну експертизу щодо такої особи раніше, одержане рішення міжвідомчої комісії.

Медико-соціальна експертна комісія протягом п’яти днів на підставі рішення міжвідомчої комісії про встановлення факту одержання постраждалою особою ушкоджень здоров’я від боєприпасів на території проведення антитерористичної операції установлює причинний зв’язок інвалідності з ушкодженням здоров’я від боєприпасів та видає особі, яка подала документи, довідку про групу та причину інвалідності.

За більш детальною інформацією звертатись за адресою: вул. Центральна, 36, м. Старобільськ, 1 поверх, 1 каб.,  тел. 2-27-46.


 

Про стан виплати до 5 травня

   “Щорічної разової  грошової допомоги ветеранам війни  та жертвам нацистських переслідувань та соціальна допомога особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною”.

 

Затверджено кошторисом        3071757,00 грн.

Поштовий збір                               9000,00 грн.

Разом                                        3080757,00 грн.

 

 

ІНВАЛІДІВ ВІЙНИ 1 ГР-                65 ЧОЛ –  239525,00

ІНВАЛІДІВ ВІЙНИ 2 ГР.-             162 ЧОЛ.-   528930,00

ІНВАЛІДІВ ВІЙНИ 3 ГР. –              76 ЧОЛ.-  216220,00

УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ –    961 ЧОЛ.- 1215665,00

ЧЛЕНІВ СІМЕЙ ЗАГИБЛИХ –     294 ЧОЛ.-   185220,00

УЧАСНИКІВ ВІЙНИ –                   769 ЧОЛ.-   403725,00

 

РАЗОМ   - 2327 ЧОЛ. (2789285,00 ГРН.)

 

*Наведені дані про кількість охоплених виплатою ветеранів війни містять інформацію про мешканців Старобільського району, в тому числі і внутрішньо переміщені особи.


 

До уваги громадян, які користуються послугами по виготовленню протезно-ортопедичних виробів по індивідуальному замовленню!

 

   19 квітня  2018 року з 09.00 до 12.00 години виїздна бригада Харківського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства буде проводити прийом громадян пільгової категорії населення Луганської області, яким за медичними показаннями рекомендовано забезпечення протезно-ортопедичними виробами і видані відповідні направлення районним управлінням соціального захисту населення. 

        Прийом замовлень буде здійснюватись в районному клубі «Ветеран» за адресою: м.Старобільськ, вул. Миру,2.

   Більш детальну інформацію можна отримати за телефоном Харківського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства (057)7128742, (057)7128719, або в районному управлінні соціального захисту населення Старобільської райдержадміністрації в кабінеті № 3 за телефоном 2-27-46.


 

Відбувся ярмарок вакансій для працевлаштування осіб з інвалідністю

   28 березня 2018 року в районному центрі зайнятості відбувся ярмарок вакансій для працевлаштування осіб з інвалідністю. Роботодавці району, серед яких: фермерські господарства «Степове», «Поніт», СТОВ «Артемівське», ТОВ  «ТК Едельвейс», КП «Благоустрій» м. Старобільськ, ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання», ПП «Перлина смаку», ПАТ «Старобільський молокозавод»  запропонували вільні місця для працевлаштування осіб з інвалідністю. Громадяни отримали змогу проконсультуватися із роботодавцями щодо вакантних місць, умов праці та її оплати.

   У ярмарку взяли участь спеціалісти районного управління соціального захисту населення.

Адміністрація УСЗН

Старобільської РДА


 

До уваги осіб з інвалідністю!

     28 березня, о 10 год.30 хв. в районному Центрі зайнятості відбудеться ярмарок вакансій для працевлаштування осіб з інвалідністю. Підприємства району запропонують вакансії вільних робочих місць для осіб з інвалідністю. Бажаючих працевлаштуватися пропонуємо відвідати ярмарок вакансій.

    Більш детальнішу інформацію можна отримати в управлінні  соціального захисту населення (тел.2-27-46) і в  районному Центрі зайнятості (тел.3-34-10).


 

Про статус осіб, які належать до осіб з інвалідністю внаслідок війни, та осіб, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”

 

24 лютого 2018 року набирають чинності зміни внесені  Законом України від 14.11.2017 року № 2203-VIII “Про внесення змін до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Зазначеним законом передбачено, що до осіб, які належать до осіб з інвалідністю внаслідок війни, зокрема, належать особи, які стали інвалідами внаслідок поранень чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних: у районах бойових дій у період Другої світової війни та від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння у повоєнний період; від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території проведення антитерористичної операції до 1 грудня 2014 року, а з 1 грудня 2014 року – на території проведення антитерористичної операції, де органи державної влади здійснюють свої повноваження, та в населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, під час проведення антитерористичної операції; під час виконання робіт, пов’язаних з розмінуванням боєприпасів, незалежно від часу їх виконання.

Дія зазначених змін не поширюється на осіб, засуджений за злочини проти основ національної безпеки України та злочини проти громадської безпеки.

Зв’язок інвалідності з пораненням чи іншим ушкодженням здоров’я, отриманим зазначеними особами встановлюється за висновком медико-соціальної експертизи в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Інформацію про перелік документів, необхідних для надання до Військово-лікарської комісії при встановленні причинного зв’язку, можливо отримати в управлінні соціального захисту населення Старобільської райдержадміністрації.

Зазначеним законом внесено зміни і до встановлення статусу особам, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Сім’ї загиблих (померлих)  осіб, які померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час забезпечення проведення антитерористичної операції, перебуваючи безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції у період її проведення, матимуть право на встановлення статусу особи, на яку поширюється чинність зазначеного закону (раніше мали право на встановлення зазначеного статусу лише сім’ї осіб, які отримали поранення, контузії чи каліцтва).

Таким чином запрошуємо до управління соціального захисту населення Старобільської райдержадміністрації громадян, яким було відмовлено у встановленні статусу особи, на яку поширюється чинність зазначеного Закону, з необхідними документами для подальшого встановлення статусу сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни та видачі відповідного посвідчення.

За більш детальною інформацією звертатись за адресою: вул. Центральна, 36, м. Старобільськ, 1 поверх, 1 каб.,  тел. 2-27-46.


 

Про граничні показники вартості твердого палива і скрапленого газу

у 2018 році при наданні пільг та субсидій

   Відповідно до статті 102  Бюджетного кодексу України, постанов Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року № 356 “Про встановлення мінімальних норм забезпечення твердим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості для надання пільг і житлових субсидій за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам”, від 31.01.2007 № 77 «Про затвердження Порядку надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам», від 01.12.2017 № 906 “Про внесення змін у додатку 1 і 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2017 №411” для надання пільг і житлових субсидій населенню на придбання твердого палива і скрапленого газу за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2018 році застосовуються граничні показники вартості:

  • твердого палива – 2424,16 грн за 1 тонну;
  • скрапленого газу  - 242,42 грн. за 1 балон.

   Мінімальні норми забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом для надання пільг – 1 тонна та 1 балон на домогосподарство на рік, субсидії – відповідно 2 тонни  на домогосподарство на рік та 2 балони на сім’ю із 1-2 осіб.


СПІЛЬНИЙ НАКАЗ Управління фінансів та Управління соціального захисту населення Старобільської райдержадміністрації від 05.02.2018 р. №5/10 "Про затвердження паспортів бюджетних програм на 2018 рік по управлінню соціального захисту населення Старобільської районної державної адміністрації Луганської області"

Паспорта бюджетних програм на 2018 рік


 

До уваги громадян, які користуються послугами по виготовленню протезно-ортопедичних виробів по індивідуальному замовленню!

   15 лютого  2018 року з 09.00 до 12.00 години виїзна бригада Харківського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства буде проводити прийом громадян пільгової категорії населення Луганської області, яким за медичними показаннями рекомендовано забезпечення протезно-ортопедичними виробами і видані відповідні направлення районним управлінням соціального захисту населення. 

   Прийом замовлень буде здійснюватись в районному Будинку культури за адресою: м.Старобільськ, вул. Центральна.

   Більш детальну інформацію можна отримати за телефоном Харківського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства (057)7128742, (057)7128719, або в районному управлінні соціального захисту населення Старобільської райдержадміністрації в кабінеті № 3 за телефоном 2-27-46.


 

Прожитковий мінімум на деякі види соціальної допомоги у 2018 році

 


 

Навчальні заклади

Міністерства соціальної політики України,

в яких здійснюється профнавчання осіб з інвалідністю


 

До уваги громадян, які користуються послугами по виготовленню протезно-ортопедичних виробів по індивідуальному замовленню!

   14 грудня  2017 року з 09.00 до 12.00 години виїздна бригада Харківського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства буде проводити прийом громадян пільгової категорії населення Луганської області, яким за медичними показаннями рекомендовано забезпечення протезно-ортопедичними виробами і видані відповідні направлення районним управлінням соціального захисту населення. 

    Прийом замовлень буде здійснюватись в районному Будинку культури за адресою: м.Старобільськ, вул. Центральна.

   Більш детальну інформацію можна отримати за телефоном Харківського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства (057)7128742, (057)7128719, або в районному управлінні соціального захисту населення Старобільської райдержадміністрації в кабінеті № 3 за телефоном 2-27-46.


 

З метою забезпечення реалізації особами з інвалідністю прав на реабілітацію та освіту управління соціального захисту населення Старобільської РДА інформує

   Згідно з Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті на заходи із реабілітації дітей з інвалідністю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.06.2012 № 572 у державному бюджеті було затверджено кошти на проведення відповідних заходів із реабілітації дітей з інвалідністю.

   Для здійснення  реабілітаційних заходів органи соціального захисту населення  на підставі рекомендацій індивідуальної програми реабілітації дітей з інвалідністю та заяви батьків або законних їх представників забезпечують скерування таких дітей до відповідних реабілітаційних установ.

   Вартість реабілітаційних заходів визначається органами соціального захисту населення для кожної дитини окремо, одночасно гранична вартість таких послуг  не повинна перевищувати 9 тис. грн..

   Оплата вартості навчання та перекваліфікації осіб з інвалідністю проводиться шляхом відшкодування Фондом соціального захисту інвалідів навчальному закладу витрат за навчання особи з інвалідністю.

   Така допомога надається, якщо індивідуальною програмою реабілітації особи з інвалідністю передбачено професійну реабілітацію та / або професійне навчання.

   У вартість навчання особи з інвалідністю включається відшкодування витрат за його проживання у гуртожитку, що належить до того навчального закладу, в якому оплачується таке навчання, і  якщо воно проводиться не за місцем його постійного проживання.

   За більш детальною інформацією звертатися до районного управління соціального захисту населення за адресою: вул. Центральна,36, м. Старобільськ, кабінет № 3, 1 –й поверх, або за телефоном 2-27-46.


Розміри державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства

та дітям-інвалідам з 1 жовтня 2017 року


 

Відбувся ярмарок вакансій для працевлаштування осіб з інвалідністю

 

     22 вересня 2017 року в районному центрі зайнятості відбувся ярмарок вакансій для працевлаштування осіб з інвалідністю. Свою роботу ярмарок розпочав о 10 год.. На ярмарок були запрошені спеціалісти районного управління соціального захисту населення, Старобільської міжрайонної медико-соціально-експертної комісії.

    Роботодавці району, серед яких: ПАТ «Старобільський молокозавод», фермерські господарства «Альтаїр», « Мрія», «Поніт», СТОВ «Артемівське», ТОВ  «ТК Едельвейс», КП «Благоустрій», ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання», ПП «Перлина смаку»  запропонували вільні місця для працевлаштування інвалідів. Ярмарок відвідали 15 осіб. Вони отримали змогу проконсультуватися із роботодавцями щодо вакантних місць, умов праці та оплати.

.

Адміністрація УСЗН

Старобільської РДА


 

Вниманию граждан, которые пользуются услугами по изготовлению протезно-ортопедических изделий по индивидуальному заказу!

 

     14 сентября 2017 года с 09.00 до 12.00 часов выездная бригада Харьковского казенного экспериментального протезно-ортопедического предприятия будет проводить прием граждан льготной категории населения Луганской области, которым по медицинским показаниям рекомендовано обеспечение протезно-ортопедическими изделиями и выданы соответствующие направления районным управлением социальной защиты населения. Прием будет проводиться в районном клубе «Ветеран», помещение которого предоставлено Старобельским территориальным центром социального обслуживания (г. Старобельск, ул,Мира,2).

      Более детальную информацию можно получить в районном управлении социальной защиты населения в кабинете №3 или по телефону 2-27-46.  

 


 

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за паркування, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю

 


 

Про пільги членам  сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни

 

     Законом України “Про внесення змін до статті 15 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” від 13 квітня 2017 року № 2014-YIII  передбачено, що  з 01.07.2017 року для категорії  “Член сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни” надаються пільги з оплати житлово-комунальних послуг (газ, електроенергія та інші послуги), квартирної плати в межах норм, передбачених чинним законодавством, на придбання твердого палива,  скрапленого балонного газу та  послуг зв’язку  без урахування середньомісячного сукупного доходу.

     Додатково повідомляємо, що по діючих картках пільговиків, яким надаються пільги на житлово-комунальні послуги з урахуванням доходу та які є пенсіонерами з ознакою “не працює” автоматично перевизначено право з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї відповідно до розміру соціальної податкової пільги, яка становить 2240,00 грн., та  виконано автоматичне подовження права на отримання пільг з 01.07.2017 року на наступні дванадцять місяців.


 

Про психологічну реабілітацію учасників антитерористичної операції!

 

   На численні запити учасників бойових дій - учасників антитерористичної операції  (далі – учасники АТО) Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції (далі – Служба) інформує про реалізацію у поточному році програми з психологічної реабілітації учасників АТО.

     У зв’язку із закінченням 31.03.2017 терміну дії договорів, укладених між Службою та реабілітаційними установами, які надавали послуги з психологічної реабілітації учасникам АТО у 2016 році, останні припинили прийом на психологічну реабілітацію учасників АТО.

    Міністерство соціальної політики з метою реалізації статті 11 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», Указу Президента від 18.03.2015 № 150/2015 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції» розробило проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції» (далі - Порядок), яким, зокрема, передбачається визнати такою, що втратила чинність постанову Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 221.

    Проектом акта передбачається визначити розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня регіональні та районні органи соціального захисту населення, а також затвердження Мінсоцполітики Порядку організації психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та вимог до суб’єктів, що надають послуги із психологічної реабілітації, примірного договору  і форми акта про надання послуг із психологічної реабілітації за рахунок бюджетних коштів, а також визначення граничної вартості послуг із психологічної реабілітації.

     Проект акта 06.06.2017 року направлено Міністерством соціальної політики на розгляд Кабінету Міністрів України.  


 

Монетизації частини зекономлених житлових субсидій

 

         Рішенням Уряду від 26.04.2017р. про внесення змін до деяких Постанов КМУ, в тому числі до ПКМУ № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», передбачається чіткий алгоритм монетизації частини зекономлених житлових субсидій.

        Відповідно до документа Урядовий проект монетизації частини зекономлених субсидій передбачає грошову виплату енергоощадним родинам - еквівалент вартості зекономлених 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовувався для опалення, або 100 кубів газу, спожиті для обігріву.

       Підприємства-виробники та виконавці послуг з газо-, та електропостачання в паперовому вигляді надали управлінню соціального захисту населення списки енергоощадних субсидіантів із зазначенням суми невикористаної державної допомоги.

        Субсидіантам, які вели енергоефективне домогосподарство, для отримання коштів необхідно з 1 липня до 1 вересня подати заяву та рахунок з банку для проведення операції переказу коштів на картковий рахунок. Для заповнення заяви при собі необхідно мати паспорт та ідентифікаційний код отримувача субсидії.

        Відкриття рахунку в банку, як і вибір самої уповноваженої банківської установи, через які проводяться виплати соціальної допомог та пенсій, здійснюється субсидіантом самостійно. На момент подачі заяви рахунок в банку повинен бути уже відкритим.  

         Кожен отримувач субсидії  може звернутися до управління соціального захисту населення та отримати інформацію про наявність економії та подати заяву на повернення частини зекономлених житлових субсидій за адресою: м. Старобільськ, вул. Центральна, 36, кабінет 14.


 

Вниманию граждан, которые пользуются услугами по изготовлению протезно-ортопедических изделий по индивидуальному заказу!

 

    Учитывая многочисленные обращения граждан, которым по медицинским показаниям рекомендовано обеспечение протезно-ортопедическими изделиями и выданы соответствующие направления районным управлением социальной защиты населения, 27 июля 2017 года с 09.00 до 12.00 часов выездная бригада Харьковского казенного экспериментального протезно-ортопедического предприятия будет проводить внеочередной дополнительный прием граждан льготной категории населения Луганской области,. Прием будет проводиться в районном клубе «Ветеран», помещение которого предоставлено Старобельским территориальным центром социального обслуживания (г. Старобельск, ул,Мира,2).

     Более детальную информацию можно получить в районном управлении социальной защиты населения в кабинете №3 или по телефону 2-27-46.  


 

Вниманию лиц с инвалидностью!

     22 июня 2017 года, в 10 час., в районном Центре занятости состоится ярмарка вакансий по трудоустройству лиц с инвалидностью. Предприятия района предложат вакансии незанятых рабочих мест для лиц с инвалидностью. Желающих трудоустроиться приглашаем посетить ярмарку вакансий.

     Более детальную информацию можно получить в управлении  социальной защиты населения по адресу: г. Старобельск, улица Центральная, д.90, кВ.3 (тел.2-27-46) и районном Центре занятости (тел.3-34-10).

Администрация УСЗН


 

Вниманию граждан, которые пользуются услугами по изготовлению протезно-ортопедических изделий по индивидуальному заказу!

     15 июня 2017 года с 09.00 до 12.00 часов выездная бригада Харьковского казенного экспериментального протезно-ортопедического предприятия будет проводить прием граждан льготной категории населения Луганской области, которым по медицинским показаниям рекомендовано обеспечение протезно-ортопедическими изделиями и выданы соответствующие направления районным управлением социальной защиты населения. Прием будет проводиться в районном клубе «Ветеран», помещение которого предоставлено Территориальным центром социального обслуживания по адресу: г. Старобельск, ул, Мира,2.

      Более детальную информацию можно получить в районном управлении социальной защиты населения в кабинете № 3 или по телефону 2-27-46. 


 

До уваги громадян з інвалідністю

Про пенсійні посвідчення

 

      Пенсійне посвідчення є одним з документів, що підтверджує соціальний статус громадянина. Посвідчення оформлюється і видається безкоштовно особисто пенсіонеру або іншій особі, яка представляє інтереси пенсіонера, на підставі нотаріально засвідченого доручення, а у разі, якщо пенсіонером є неповнолітня або недієздатна особа - опікуну, піклувальнику, батькам при пред’явленні паспорта та відповідних підтверджувальних особу документів під підпис у журналі обліку пенсійних посвідчень.

      При пред’явленні пенсійного посвідчення до відповідних закладів, установ громадянин може скористуватися соціальними пільгами, передбаченими діючим законодавством, наприклад при забезпеченні лікарськими препаратами чи скористатися пільговим проїздом.

     Особи з інвалідністю, які отримують державну соціальну допомогу згідно Законів України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» та «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам» в управлінні соціального захисту населення Старобільської райдержадміністрації можуть отримати пенсійні посвідчення, бланки яких є в наявності та достатній кількості.

      Адреса управління: м. Старобільськ, вулиця Центральна, 36, кабінет № 3, телефон для довідок: 2-27-46.

Адміністрація УСЗН

Старобільської РДА


 

ДОПОМОГА

ІНВАЛІДАМ З ЧИСЛА УЧАСНИКІВ АТО
ЗА РАХУНОК КОШТІВ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ІНВАЛІДІВ

 

     На виконання доручення Міністерства соціальної політики України щодо посилення підтримки інвалідів з числа учасників АТО, Луганське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів повідомляє про можливу участь відділення Фонду у спільних зусиллях органів влади щодо всебічної підтримки українських воїнів, які зазнали втрату здоров’я.

     Так, в межах напрямків діяльності та затвердженого фінансування по бюджетних програмах на 2017 рік, Луганське відділення Фонду має можливість надати допомогу, як безпосередньо інваліду АТО (додаток 1), так і роботодавцям області, в разі створення роботодавцем спеціального робочого місця для працевлаштування інваліда (додаток 2).

 

Назва державної допомоги Призначення Отримувач Розмір допомоги

Фізкультурно-спортивна

 реабілітація

Створення умов для занять фізичною культурою і спортом Луганський регіональний центр з фізичної культури та спорту «Інваспорт» для проведення заходів фізично-спортивної реабілітації Фактична вартість курсу фізкультурно- спортивної реабілітації

Професійне навчання

(професійна підготовка,

підвищення кваліфікації,

перепідготовка)

Оплата за навчання у навчальних закладах, центрах професійної реабілітації інвалідів для здобуття професії за направленням державної служби зайнятості Інваліди, які зареєстровані в установленому порядку в державній службі зайнятості як безробітні та відповідно до законодавства не мають права на отримання допомоги по безробіттю Фактична вартість навчання
Передплата одного друкованого періодичного видання на рік Одне видання на одного інваліда (сім'ю інваліда), засновником якого є всеукраїнська громадська організація інвалідів Інвалід, який звернувся з заявою до відділення Фонду соціального захисту інвалідів Фактична вартість одного видання на рік
Здобуття професії за рахунок навчання у освітніх закладах України, які мають ліцензію на надання освітніх послуг Відшкодування навчальному закладу витрат з навчання та проживання у гуртожитку інваліда Інвалід, якому індивідуальною програмою реабілітації визначено професійне навчання та професійну реабілітацію Фактична вартість навчання та проживання у гуртожитку навчального закладу

Забезпечення протезно-ортопедичними

виробами

Оплата протезно-ортопедичним підприємствам вартості технічних засобів реабілітації підвищеної

складності

Інвалід, який підпадає під забезпечення протезно- ортопедичними виробами підвищеної складності Фактична вартість виготовлення засобу реабілітації

 


 

 

МЕХАНІЗМИ ЗАОХОЧЕННЯ РОБОТОДАВЦІВ

ДО СТВОРЕННЯ РОБОЧИХ МІСЦЬ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ

 

Назва державної допомоги Призначення Отримувач Розмір допомоги

Безвідсоткова цільова позика

(Строк повернення до 3-років) постанова КМУ від 31.01.2007р № 70

Створення робочих місць для працевлаштування інвалідів. Робоче місце не може бути скорочено протягом трьох років з дати завершення виконання умов договору про надання позики Роботодавці (підприємства, установи, організації, фізичні особи), які виконали норматив працевлаштування інвалідів (сплатили адміністративно-господарську санкцію)

Визначає відділення фонду на підставі наданих роботодавцем техніко-економічних обґрунтувань. Обов’язкова наявність ліквідної застави. Строк повернення до 3-років.

Поворотна та безповоротна фінансова допомога для підприємств заснованих громадськими організаціями інвалідів

постанова КМУ від 31.01.2007р № 70

 Технічне оснащення діючих робочих місць для працевлаштування інвалідів. Створення на робочому місці інваліда належних санітарно-гігієничних, виробничих та технічних умов. Технічне переоснащення виробництва з метою створення додаткових робочих місць. Робоче місце не може бути скорочено протягом трьох років з дати завершення виконання умов договору про надання допомоги. Роботодавці, які виконали норматив працевлаштування інвалідів та у році звернення не отримували у відділенні Фонду допомогу на безповоротній основі за аналогічним напрямком використання коштів Визначає відділення Фонду на підставі наданих роботодавцем техніко-економічних обґрунтувань.

Дотація покриття витрат роботодавця на створення спеціальних робочих місць для працевлаштування інвалідів

постанова КМУ від 27.12.2006 р.

№ 1836

Створення додаткових (або пристосування існуючих) спеціальних робочих місць для працевлаштування інвалідів, зареєстрованих у державній службі зайнятості. Трудовий договір з інвалідом не може бути розірвано з ініціативи роботодавця протягом двох років з дня працевлаштування Роботодавці, які зареєстровані у відділенні Фонду, виконали норматив працевлаштування інвалідів (сплатили адміністративно-господарську санкцію), не скорочували протягом останнього року кількість працюючих інвалідів більше ніж на 10%

Розмір дотації не більше 40 мінімальних зарплат (на пристосування основного і додаткового устаткування) 

 

не більше 100 мінімальних зарплат (створення нового робочого місця)

Компенсація фактичних витрат єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

 

постанова КМУ від 15.04.2013 р.

№ 347

Стимулювання працевлаштування громадян з інвалідністю, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці Роботодавці, які працевлаштували на нове робоче місце інваліда, якому надано статус безробітного, і якому не призначається допомога по безробіттю, за направленням центру зайнятості строком не менше ніж на 2 роки У розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за відповідну особу за місяць, за який він сплачений, протягом одного року з дня працевлаштування особи

 


 

Санаторно-курортне оздоровлення осіб з інвалідністю та учасників бойових дій - учасників антитерористичної операції

 

     Змінено систему закупівлі санаторно-курортних послуг для окремих категорій громадян, які потребують соціального захисту.

     На засіданні Уряду 1 березня 2017 р. затверджено Порядок використання коштів, передбачених у Державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортними путівками, та внесено зміни до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 187 «Порядок забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських рад» та  від 31 березня 2015 р. № 200 «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням».

    Відтепер путівки для осіб з інвалідністю та постраждалих учасників антитерористичної операції закуповуватимуться на підставі тристоронньої угоди (особа - управління - санаторій). Людина зможе самостійно обрати санаторій для оздоровлення, після цього звернутися до управління соцзахисту, де перевіряється заклад на відповідність встановленим вимогам. Після цього укладається тристороння угода, на підставі якої передбачено безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги. При цьому гранична вартість путівки для відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування визначатиметься щороку Мінсоцполітики за погодженням з Мінфіном.

    Перелік базових послуг, які мають надаватися особам відповідно до медичних рекомендацій та входять до вартості путівки, затверджуватимуться Мінсоцполітики. Рішення Уряду сприятиме посиленню соціального захисту осіб з інвалідністю та постраждалих учасників антитерористичної операції, забезпеченню надання санаторно-курортних послуг на більш якісному рівні.

     Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчі органи міських рад (далі - органи соціального захисту населення) забезпечують осіб безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів відповідно до цього Порядків згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості в міру надходження путівок.

    Путівками без лікування  забезпечуються  особи,  що супроводжують   виключно тих  інвалідів  I  групи,  яким  шляхом експертного  обстеження  в  органах  медико-соціальної  експертизи центрального  органу  виконавчої  влади,  що забезпечує формування державної   політики   у   сфері   охорони  здоров’я,  установлено інвалідність   (за   винятком   інвалідів  з  наслідками  травм  і захворюваннями   хребта  та  спинного  мозку,  які  забезпечуються
путівками   до   санаторіїв   (відділень)  спинального  профілю  з лікуванням строком на 35 днів).

    Забезпечення путівками осіб, здійснюється в межах виділених коштів пропорційно кількості осіб, узятих на облік для забезпечення санаторно-курортним лікуванням, згідно з договорами, укладеними органами соціального захисту населення з особами та санаторно-курортними закладами.

    У разі коли особа має право на забезпечення путівкою за кількома законами, їй надається право вибору в забезпеченні путівкою за одним із них.

    Компенсація за доплату, пов’язану з поліпшенням умов проживання в санаторії, та за продовження строку лікування не здійснюється.

   Особи після закінчення санаторно-курортного лікування подають органу соціального захисту населення зворотний талон від путівки або інший документ, що підтверджує проходження лікування в санаторно-курортному закладі за профілем захворювання, за яким їм видано довідку для отримання путівки на санаторно-курортне лікування, із зазначенням прізвища, імені, по батькові та строку перебування, завірений підписом керівника та скріплений печаткою (за наявності) такого закладу.


 

До уваги ветеранів війни!

 

    В районному управлінні соціального захисту населення є в наявності санаторно-курортні путівки для оздоровлення пільгової категорії громадян в Новопсковському санаторії «Перлина». Категорія осіб, які можуть отримати безкоштовно санаторно-курортну путівку - це ветерани війни: інваліди війни, учасники бойових дій, учасники війни, сім'ї померлих (загиблих) ветеранів війни, які отримали статус згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», (крім ветеранів війни, які отримали статус за участь в антитерористичної операції) і перебувають на обліку в Старобільському управлінні Пенсійного фонду. Період оздоровлення вересень-грудень поточного року. Термін оздоровлення - 18 календарних днів. Вищевказані санаторно-курортні путівки закуплені за рахунок коштів районного бюджету, в рамках заходів, передбачених Районною комплексною програмою соціального захисту ветеранів війни, праці, військової служби, воїнів-інтернаціоналістів, інвалідів, пенсіонерів та громадян похилого віку на 2016-2020 рр.. На жаль, за вищевказаною Районною програмою не можуть бути оздоровлені ветерани війни - жителі Чмирівської громади.
     Більш детальну інформацію про умови санаторно-курортного оздоровлення пільгової категорії громадян можна отримати, звернувшись до управління соціального захисту населення за адресою: Старобільськ, вул. Центральна, 36,кабінет № 3, тел..2-27-46).


 

Разова грошова допомога ветеранам війни до 5 травня в 2017 році

 

         В Старобільському районі триває  робота  по забезпеченню виплати разової грошової допомоги до 5 травня  інвалідам війни,  учасникам бойових дій, учасникам війни та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни.

         Фінансування виплати здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

         Станом на 26 квітня 2017 року нараховано одноразову грошову допомогу 2132 пільговикам на загальну суму 2347900 грн., а саме:

  • Інвалідам війни 1 гр. – 71 особі на суму 248500 грн.,
  • Інвалідам війни 2 гр. – 126 особам на суму 390600 грн.,
  • Інвалідам війни 3 гр. – 64 особам на суму 172800 грн.,
  • Учасникам бойових дій – 820 особам на суму 984000 грн.,
  • Учасникам війни – 786 особам на суму 393000 грн.,
  • Членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих ветеранів війни – 265 особам на суму 159000 грн.

          Зазначена виплата проводиться  через поштові відділення зв’язку або через установи банків (шляхом перерахування на особовий рахунок отримувача) за місцем отримання пенсії, а особам, які не є пенсіонерами – за місцем їх проживання чи одержання грошового утримання.

          Військовослужбовцям, особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ України, особам начальницького і рядового складу кримінально-виконавчої системи України, які проходять службу (крім пенсіонерів), виплата разової грошової допомоги здійснюється шляхом перерахування коштів на спеціальні рахунки військових частин, установ і організацій за місцем їх служби.

           Ветерани війни, які не отримали разову грошової допомоги до 5 травня, мають право звернутися за нею та отримати її до 30 вересня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги.

           Разова грошова допомога в разі смерті ветерана до 5 травня не виплачується.

 


 

Прибирання біля пам’ятного знаку

 

 

     Події Чорнобильської катастрофи 26 квітня 1986 року назавжди залишаться в пам’яті народу. Треба пам’ятати подвиг людей, які не пощадили своє життя, захищаючи свою Вітчизну від ядерної катастрофи.

     В канун 31 річниці Чорнобильської катастрофи упорядкували територію біля пам’ятного знаку померлим ліквідаторам аварії на ЧАЕС та були висаджені дерева. В цьому брали участь ліквідатори аварії, представники ветеранської організації та студенти ЛНУ ім. Т.Г.Шевченка