Інвестиційна діяльність Старобільського району за І півріччя 2020 року

З метою залучення інвестицій та для сприяння розвитку економічних зв’язків, пошуку позабюджетних та бюджетних джерел фінансування райдержадміністрацією за 1 півріччя 2020 року:

Завершується робота із підготовки Інвестиційного паспорта Старобільського району.

За 1 півріччя 2020 року маємо наступні напрацювання:

 

1) Державний фонд регіонального розвитку (ДФРР)

Нажаль, усі 4 проєкти, які були подані в 2019 році до участі у конкурсному відборі, що можуть реалізовуватись за рахунок коштів ДФРР у 2020 році на загальну суму 59,02 млн.грн не набрали достатньої кількості балів для фінансування в 2020 році.

Відібрані проєкти регіональною комісією (1 із спів фінансуванням проєкту за кошти обласного бюджету та 2 проекти міста Старобільська) теж не отримали фінансування, в зв’язку із пандемією

 

2) «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України».

З початку року продовжувалась робота щодо участі в спільному із ЄІБ проєкті «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України» за трьома проєктами.

«Реконструкція Старобільської загальноосвітньої школи I ступеню №1 по кв. Ватутіна, 63, м. Старобільськ Луганської області». Загальна сума проєкту – 11 108,496 тис. грн. 04.06.2020р. були оголошені торги, аукціон 23.06.2020р. не відбувся у зв’язку з перевіркою аудиту. З серпня п.р. будуть розпочаті нові торги.

«Капітальний ремонт Лиманської загальноосвітньої школи I-III ступенів по вул. Піщана 1, с. Лиман Старобільського району Луганської області. Загальна сума проєкту – 10 024,154 тис. грн. 01.06.2020р. оголошені торги, аукціон відбувся 18.06.2020р. 10.07.20р. підписаний договір з ТОВ «Будівельна група «Будрегіон».

«Реконструкція Старобільської загальноосвітньої школи II-III ступенів №4 Старобільської райради на кв. Ватутіна, 53а, м. Старобільськ, Луганської області» укладений договір з ТОВ «Будівельна група «Будрегіон». Підрядником отримано аванс (30%), розпочаті роботи.  

 

3) Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій

До Департаменту економічного розвитку, зовнішньоекономічної діяльності та туризму облдержадміністрації Старобільська райдержадміністрація надала пропозиції щодо 12 об’єктів району, що можуть реалізуватися у 2020 році за рахунок коштів субвенції на загальну суму фінансування 27,0 млн грн. (26,2 млн.грн – кошти субвенції; о,8 млн.грн – кошти місцевих бюджетів). Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 08.07.2020 № 891-р субвенцію розподілено між місцевим бюджетами, Старобільський район одержав фінансування у повному обсязі за рахунок субвенції у розмірі 2 млн 777,9 тис.грн за трьома проєктами медичного спрямування.

За інформацією управління розвитку та утримання мережі автомобільних доріг області Луганської облдержадміністрації за бюджетною програмою «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автодоріг місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах» очікується капремонт вулиці Південна в Старобільську, який розпочато 13 липня.

 

4) В рамках програми «Спроможна школа для кращих результатів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.02.2020р. №100 «Про деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів», реалізується проект «Половинкинська ЗОШ I-III ступенів Старобільської районної ради Луганської області (далі- Проект) на загальну кошторисну вартість 3,9 млн.грн. Стан виконання робіт - 15%, робота на об’єкті триває, планове завершення робіт – 31.12.20р. Розпорядник коштів за проектом – УКБ Луганської ОДА.

 

5) З 1 березня поточного року стартувала спільна програма Президента України та Уряду «Велике будівництво», в Старобільському районі розпочато впровадження проєкту EMERGENCY за підтримки Президента України «Реконструкція частини будівлі хірургічного корпусу під відділення невідкладної медичної допомоги комунального некомерційного підприємства «Старобільське районне територіальне медичне об’єднання», розташованого за адресою: вул.Монастирська, 67, м.Старобільськ Луганської області» на загальну суму 6 млн 417,5 тис. грн з ПДВ. Аукціон за графіком відбувся 3 липня 2020 року.

По відбудові закладів освіти та спортивної сфери у рамках реалізації цієї ініціативи, за інформацією управління капітального будівництва Департаменту будівництва, енергозбереження, архітектури та містобудування облдержадміністрації, очікується завершення капремонту дитячого садка в с. Лиман Старобільського району заплановано до 1 вересня поточного року.

 

6) З початку 2020 року продовжилось та підходить до завершення будівництво трьох сільських лікарських амбулаторій загальної практики-сімейної медицини в Старобільському районі, яке було розпочато у 2018 році під порядкуванням Департаменту будівництва, енергозбереження, архітектури та містобудування ОДА за рахунок державного, обласного та районного бюджетів, в т. ч.:

1. Веселівської сільської лікарської амбулаторії загальної практики – сімейної медицини (з житлом для лікаря);

2. Лиманської сільської лікарської амбулаторії загальної практики – сімейної медицини (з житлом для лікаря);

3. Чмирівської сільської лікарської амбулаторії загальної практики - сімейної медицини.

Вже розроблена проєктна документація і проведені тендерні процедури по будівництву амбулаторій загальної практики сімейної медицини в с. Підгорівка Старобільського району.

 

7) На капітальні видатки по іншим коштам спеціального фонду районного бюджету Старобільського району за 1 півріччя 2020 року виділено на освіту -6 млн 417,8 тис. грн., освоєно-292,6тис. грн.

З початку 2020 року в районі продовжувалася активна співпраця з міжнародними програмами та фондами, як структурними підрозділами райдержадміністрації, органами місцевого самоврядування, так і ГО району.

Грантові пропозиції фондів та міжнародних організацій постійно розміщувались на веб-сторінці Старобільської РДА та Фейсбуці.

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних», усі розпорядники інформації (у межах компетенції Старобільської райдержадміністрації) розмістили інформацію про отримане майно (обладнання, програмне забезпечення) у рамках міжнародної технічної допомоги для оприлюднення на офіційному веб-сайті Старобільської райдержадміністрації.

17 червня 2020 року громадська організація «Агенція регіонального розвитку Східного Донбасу» (ГО «АРР Східного Донбасу») в приміщенні Старобільської районної ради провели інформаційні зустрічі, присвячені проєкту «Скорочення гендерної нерівності серед жінок сільського населення шляхом підвищення компетенцій у сфері підприємництва та правосуддя», який реалізується за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України».

 

За сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» за грантом «Відродження вищої аграрної освіти на Сході України» підрозділи Луганського національного аграрного університету отримали партію нового обладнання.

Бюджет другої поставки в рамках діючого гранту з університетом – 1 мільйон 780 тисяч гривень.

У квітні ЛНАУ отримав від Проєкту USAID сучасне професійне обладнання для створення двох сучасних лабораторій у селі Веселе Старобільського району. Загальний бюджет обладнання – 847 тисяч гривень.

В Старобільську вдруге стартувала дослідницька арт-резиденція «Аура міста». Творчій спільноті України, активістам, усім зацікавленим у промоції цього східного міста було презентовано мистецький проєкт, який реалізується  Центром спільного розвитку «Дієва громада» за підтримки Українського культурного фонду, у співпраці з партнерами арт-резиденції «Аура міста» - Старобільською міською радою і Старобільською центральною районною бібліотекою.

Старобільський районний Будинок культури став переможцем конкурсу інфраструктурних грантів від програми, що фінансується Європейським Союзом, яка створена з метою підтримки професійного та творчого обміну між українцями та їхніми колегами в країнах ЄС «House of Europe». Загальний бюджет гранду становить 3,0 тис. євро, які вже частково використані для закупівлі професійного музичного обладнання для вокальної студії «Новий стиль», РБК став одним з переможців конкурсу проєктів культурного обміну між Луганською та Львівською областями, на реалізацію яких будуть виділені кошти з обласного бюджету у сумі 21,9 тис. грн.