Інвестиційна діяльність Старобільського району за І квартал 2019 року

За результатами моніторингу соціально-економічного розвитку міст обласного значення та районів області за 2018 рік, Старобільський район входить до трійки лідерів серед районів Луганської області по загальному рейтингу «Інвестиційний розвиток», зайняв 2 місце за показником «Рівень використання коштів державного бюджету на реалізацію проектів розвитку територій».

З метою залучення інвестицій та для сприяння розвитку економічних зв’язків, пошуку позабюджетних та бюджетних джерел фінансування райдержадміністрацією у першому кварталі 2019 року:

- 13 лютого на другому засіданні Ради регіонального розвитку за результатами 11 громадських обговорень було сформовано та представлено Перспективний план розвитку Старобільського району на 2019-2021 роки, до якого загалом  увійшло 42 проекти .

У І кварталі 2019 року продовжувалась робота райдержадміністрації у напрямку залучення усіх можливих джерел фінансування на будівництво, реконструкцію та зміцнення матеріальної бази закладів соціальної сфери, об’єктів комунального призначення, введення в дію яких дозволяє поліпшити соціально-економічне становище окремих територій та району в цілому і виконати соціальні зобов’язання перед населенням.

Наразі маємо наступні напрацювання.

1) Державний фонд регіонального розвитку (ДФРР)

До участі у конкурсі інвестиційних програм і проектів, що можуть реалізовуватись за рахунок коштів ДФРР у 2019 від Старобільського району було подано 8 інвестиційних пропозицій за 4 сферами реалізації на загальну суму 110 млн. грн.

Всі подані проекти на 2019 рік зареєстровані на сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Наразі здійснено оцінювання проектів регіональною комісією.

У звітному періоді здійснювалась підготовка до участі у конкурсному відборі двох проектів, що можуть реалізовуватись за рахунок коштів ДФРР у 2020 році:

- «Шкільний автобус як запорука безпечного регулярного безоплатного перевезення учнів до місця навчання і додому у Старобільському районі» вартістю 5800 тис. грн;

- «Реконструкція площинних споруд Старобільської РКУ ФСК «Колос» за адресою: м.Старобільськ, вул. Руднєва, буд.1» вартістю 17997,474 тис. грн.

2) «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України».

Продовжується робота щодо участі в спільному із ЄІБ проекті «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України». Очікується фінансування за рахунок коштів Європейського інвестиційного банку 5 інвестпроектів на загальну суму 56,3 млн грн.

Також, до Проекту «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України» (3 Пул) було подано 3 проекти, а саме:

«Реконструкція площинних споруд Старобільської РКУ ФСК "Колос" за адресою: м.Старобільсь, вул.Руднєва, буд.1»;

«Реконструкція  водопровідної мережі села Петрівське, Старобільського  району  Луганської області »;

«Реконструкція водопровідної мережі села Веселе, Старобільського  району  Луганської області ».

3) Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій

У 2019 році передбачено освоєння залишків коштів субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій, виділених у 2018 році.

Так, згідно розпорядження КМУ від 13 червня 2018 року № 423-р було виділено кошти в сумі 850,0 тис. грн на реалізацію проекту «Капітальний ремонт дошкільного навчального закладу по вул. Пізника, 1б, с. Лиман Старобільського району Луганської області» (співфінансування з місцевого бюджету – 8,5 тис. грн).У 2018 році загалом використано 663 тис. грн. Залишок коштів по проекту з урахуванням співфінансування з місцевого бюджету - 195,55 тис. грн, які планується освоїти до кінця звітного року.

У листопаді та грудні 2018 року було виділено кошти субвенції на реалізацію ще 10 проектів на загальну суму 472,0тис. грн, а на початку цього року, згідно розпорядження КМУ від 23 січня 2019 р. № 39-р на реалізацію зазначених 10 проектів було додатково виділено 756,0 тис. грн.

Загалом сума коштів, передбачена на реалізацію всіх 11 проектів у 2019 році, складає 1460,02 тис. грн, з яких у звітному періоді було освоєно 186,01 тис. грн на 4 об`єкти (у тому числі співфінансування з місцевих бюджетів) або 12,7% до загального обсягу виділених коштів, з них :

- облаштування спортивного майданчику для занять спортом та фізкультурою жителям кв. Ватутіна в м. Старобільськ Старобільського району Луганської області вартістю 80,8 тис. грн, з яких освоєно 24,1 тис. грн;

- облаштування дитячого майданчику для проведення дозвілля дітей та підлітків на кв. Південний в м. Старобільськ Старобільського району Луганської області вартістю 60,6 тис. грн, з яких освоєно 18,4тис. грн;

- облаштування дитячого майданчику для проведення дозвілля дітей та підлітків по вул. Курчатова в м. Старобільськ Старобільського району Луганської області вартістю 60,6 тис. грн, з яких освоєно 18,0 тис. грн;

- заміна вікон та дверей у Старобільському комунальному дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) комбінованого типу № 11 «Сонячний» Старобільської районної ради Луганської області загальною вартістю 406,85 тис. грн, з яких освоєно 125,513 тис. грн.

По 6 проектах у звітному періоді кошти ще не освоювались:

- придбання обладнання для шкільної їдальні для Проїжджанської загальноосвітньої школи I—II ступенів Старобільської районної ради Луганської області загальною вартістю 65,92 тис. грн;

- придбання навчального обладнання для Проїжджанської загальноосвітньої школи I—II ступенів Старобільської районної ради Луганської області загальною вартістю 97,85 тис. грн;

- капітальний ремонт дошкільного навчального закладу «Золотий півник» в селі Веселе Старобільського району по вул. Миру, 62а загальною вартістю 241,74 тис. грн;

- придбання навчального обладнання для кабінету інформатики Підгорівської загальноосвітньої школи I—III ступенів Старобільської районної ради Луганської області загальною вартістю 81,37 тис. грн;

- придбання навчального обладнання для Калмиківської загальноосвітньої школи I—III ступенів Старобільської районної ради Луганської області загальною вартістю 81,37 тис. грн;

- придбання навчального обладнання для Верхньопокровської загальноосвітньої школи I—II ступенів Старобільської районної ради Луганської області загальною вартістю 81,37 тис. грн.

4) У 2019 році очікується продовження фінансування будівництва трьох сільських лікарських амбулаторій загальної практики-сімейної медицини в Старобільському районі (Будівництво було розпочато у 2018 році і освоєно по 3 амбулаторіях загалом 10567,65 тис. грн). В 2019 році передбачено освоєння коштів на ці об’єкти у сумі 9037,629 тис. грн з державного, обласного та районного бюджетів, в т. ч. на:

1. «Будівництво Веселівської сільської лікарської амбулаторії загальної практики – сімейної медицини (з житлом для лікаря) за адресою: вулиця Трудова, село Веселе, Старобільський район, Луганська область» - 1966,344 тис. грн;

2.  «Будівництво Лиманської сільської лікарської амбулаторії загальної практики – сімейної медицини (з житлом для лікаря) за адресою: вулиця Дибко, село Лиман, Старобільський район, Луганська область» - 3446,641 тис. грн;

3. «Будівництво Чмирівської сільської лікарської амбулаторія загальної практики - сімейної медицини за адресою: вулиця Повітрянофлотська, село Чмирівка, Старобільський район, Луганська область» - 3624,644 тис. грн.

Протягом I кварталу 2019 року продовжувалась активна співпраця більше ніж з 15 міжнародними програмами та фондами, за оперативними даними було залучено більше 2 млн 25 тис. грн (в I кварталі 2018 року було освоєно 459 тис 639 грн), що склало в 4,4 рази більше, ніж за  аналогічний період 2018 року, зокрема:

  • Міжнародною благодійною організацією «Благодійний фонд «СОС Дитячі містечка» реалізується проект «Укріплення сім’ї» та «Сімейні форми виховання». За I квартал 2019 рік під комплексною соціальною та матеріальною допомогою знаходилось 90 сімей, які опинилися в важких життєвих обставинах. Загальна вартість наданих послуг за I квартал 2019 року склала по Старобільському району 607 тис 814 грн.

За підтримки Міжнародного благодійного фонду Карітас України реалізується проект «Мережа центрів Домашня опіка Карітас України». Проект направлений на створення та підтримку якісного догляду за самотніми громадянами, інвалідами, покращення їх матеріального та соціального положення. Вартість наданих послуг по проекту за I квартал склала 465 тис 31 грн.

  • В рамках проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBIII), що реалізується компанією Кімонікс Інтернешнл Інк., за підтримки USAID, 11 січня 2019 року, з Старобільською міською радою було підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо надання технічної допомоги. У рамках Проекту було встановлено автоматизовану систему формування та ведення реєстру територіальної громади в електронному вигляді. Термін реалізації проекту склав 3 місяці з дати укладання меморандуму та склав за бюджетом 393,2 тис.грн.